Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszéd ellopja a macskámat...

A szomszéd ellopja a macskámat? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos macskám, aki a kora miatt még nincs ivartalanítva, de természetesen lesz. Nyugodt természetű macsek. Alapvetően benti cica, azonban napi pár órát kint is tartózkodik mivel kertes házban élünk, hatalmas az udvar. Ezt úgy képzeljétek el, hogy napi 2-3 órára kiengedem és kb. 20-30 percenként ránézek és magamhoz hívom. Ez idáig működött is, rendszerint csak a napon fekszik vagy felmászik a kis gyümölcsfákra. Kb. olyan neki az udvar, mint egy gyereknek a játszótér. Igen ám, de ma 15 perc után kimentem teregetni és sehol sem találtam őt. Hívogattam és fél órán keresztül kerestem, mire meghallottam a hangját, de nem láttam. A 2. szomszéd házából hallottam a nyávogását. Becsöngettem hozzá és kedvesen megkérdeztem, hogy nem-e látta a macskámat. Ő azt mondta, hogy ma még nem. Erre mondtam neki, hogy mintha az ő házából hallanám a nyávogását. Ő közölte, hogy olyan nincs náluk nem lehet, mivel még sosem járt az udvarán, csak a mi kerítésünknél szokta látni. Ebben a pillanatban kijött a lánya és kiszaladt a macskám! Erre közölte, hogy nem az ő házából szaladt ki, rosszul láttam. Jól otthagytam, nem akartam vele cirkuszolni, mert szívbeteg és múltkor a mentő vitte el. De rohadtul elegem van belőle, nem tudom hogy ezt mégis hogy képzelet?! Ti mit tennétek a helyembe. Nem zárhatom be egész napra a cicát, tiszta depis ha napi 2-3 órát nem lehet a szabadban...

2014. aug. 25. 18:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Szólj a szomszédodnak hogy az én macskám ingyen elvihető, ha ilyen vágyai vannak.
2014. aug. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
A macskák nem a husegukrol ismertek.az én cicám is át megy másik szomszédhoz.
2014. aug. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És be is zárja magához kedves utolsó???
2014. aug. 25. 18:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Való igaz, hogy a macskák többsége nem annyira hűséges, és inkább csak érdekből van az emberrel (legyen helye, meg kapjon enni), viszont legalább visszajött a tiéd is. A szomszédtól viszont nagy szemétség volt, hogy letagadta. Csinálj a macskáddal közös fotót bent a lakásban, és ha legközelebb ilyen van, és nem akarja visszaadni, a rendőrségen bizonyíthatod, hogy a tiéd.
2014. aug. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez csak egyszeri alkalom volt, nem? Ha többször megismétlődik szerintem csak akkor aggódj emiatt, most hogy úgymond "lebukott" nem biztos hogy újra ezt csinálná. (Ha meg igen, akkor engem hidegen hagyna, hogy milyen betegsége van neki, majd megtanulja a saját kárán hogy ilyet ne csináljon...)


Illetve rakj rá egy nyakörvet, egy bolhairtó is elég, ha van rajta olyan rész amire rárakhatsz olyan kis címkét. Az elején lehet utálni fogja a cicus, de ha hozzászoktatod akkor nem lesz gond.


Ha pedig van rá keret, akár kinti macska futtatót is lehetne építeni. Ez egy költséges mulatság, de igazán hasznos, mert ha nem csak 2-3 órát akar kint lenni hanem többet az sem lenne gond. Ott szabadon sétálhatna, és lehet későbbi cicák is használhatnák.


A nagyon bújós cicákat, főleg ha egy kicsit is fajtisztának néznek ki gyakran elviszik. Nagymamám cicáját is így vitték el, egyszerű házimacska volt, csak hosszú vörös színű bundája miatt tűnt "különlegesebbnek".

2014. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egyszerre vagyok mérges és csalódott. Hogy lehetnek ilyenek az emberek...

Egyébként van rajta nyakörv + papír is a címünkkel. Ez egyáltalán nem zavarja őt. Chip is lesz benne, amikor ivartalanítják.

Ja és rettenetesen bújós, imád kézben lenni, de nem az ő kezében! Ha láttátok volna, hogy amikor kiszaladt tőle, hogy égnek állt a bundája és egyből beszaladt a kezembe.

2014. aug. 25. 18:50
 7/14 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem minden óvintézkedést megtettél, ha még nincs kép, amit felettem írtak akkor azt tedd meg.


Ha pedig a cicádnak ennyire nem tetszett, garantálom hogy nem fog ismét arrafelé menni, emlékezni fog rá hogy ott rossz élményeket szedett össze, szó szerint csak összeszedte őket sajnos.


És sajnos vannak ilyen emberek, nálunk a sarkon a szenilis 90 éves néni patkánymérget rakott ki mindenfelé, az egyik cicánk abba pusztult bele. A gyerekeinek is szóltunk hogy csináljanak valamit a nénivel, de senki nem lépett semmit, ameddig a nénit be nem rakták egy idősek otthonába.

2014. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Nóra, te vagy az?:o
2014. aug. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Velem is megesett, de csak akkor, ha az unokái is ott vannak.Komolyan nem értem, hogy miért nem vesz magának egy macskát.Ne az enyémet édesgesse oda.Az én cicám viszont kinti é nem szabhatom meg hova menjen, mert a házba nem hozhatom.Szóval, inkább szólok a szomszédnak, hogy hagyja békén (mindig letagadja) vagy kint maradok a cicámmal míg el nem alszik, mert azután órákon át ott marad :)
2014. aug. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

2. Vagyok

Nem szokták bezárni de ha tényleg úgy a kezedbe ugrott ahogy kiengedtek akkor tuti nem megy a közelébe se a szomszédodnak.

2014. aug. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!