Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák honnan érzik ha...

A macskák honnan érzik ha valaki beteg a családból, és miért őrzik a beteget úgy mint egy véreb?

Figyelt kérdés

Nos nekem és a családomban is volt nem egy műtét és mikor hazajöttünk a kórházból akkor a macskánk mindig odafeküdt ahol műtöttek, de persze csak a paplanra de közvetlen mellénk és szó szerint védelmezett, ha jött egy ismerős és az közel jött hozzánk akkor arra már morgott meg fújt, előtte meg semmi baja nem volt az illetővel, aztán volt pl hogy hozzám kellett mentőt hívni, anyám kicsukta a macskát addig még elvittek de csak sikerült neki bejutni mikor ide értek a mentősök és bejöttek a hordággyal, és a macska egyből kiakadt és minden baja volt, szó szerint berontott a szobába...


honnan érzik meg hogy valami baj van? amit fentebb írtam hogy mikor kijöttek a mentősök, akkor is kint volt az udvaron a macskánk és nem vett észre semmit mármint nem látott engem hogy bajom van... illetve miért nem tágít attól aki beteg és miért védelmez ilyenkor jobban mint egy kutya?



2014. aug. 25. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Volt sok macskám de nem tapasztaltam ilyen viselkedést, pedig voltam beteg, inkább a kutyám jött hozzám és sírt
2014. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 piriiiiii ***** válasza:
90%
Van, amire nincs magyarázat, egyszerűen érzik, és kész. Velem is előfordult már ilyen, ha valamim fájt, vagy simán rossz volt a kedvem, a közérzetem, a macska odajött hozzám, rámfeküdt, hízelgett. :) De a kutya is ilyen.
2014. aug. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az álltok nagyon sok mindent megéreznek a gazdájukkal kapcsolatban, ha erős a kötelék köztük. Bár ez leginkább kutyákra jellemző, az enyém is mindig tudja, hogy mikor vagyok épp szomorú vagy ideges, és olyankor mindig elkezd bohóckodni előttem, vagy "hív" sétálni, hogy elterelje a figyelmem a rossz dolgokról. De pl. tegnap este elég rosszul voltam, nem tudtam aludni, és a cicám feljött hozzám az emeletre és elkezdett dorombolni, pedig este nem nagyon szokott felmenni, majd ott aludt a szobámban éjszaka (máris könnyebben elaludtam úgy, hogy ott volt) :)
2014. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor veszekszem anyukámmal és kiabálunk, egyből rohan hozzám-kutya macska, mert érzi egyszerűen, hogy valami nem oké. Cicák doromblással gyógyítanak. Legalábbis vannak ilyen elméletek, én hiszek bennük. Nem azt mondom, hogy egy végső stádiumú rákot visszafordítanak, de pl menstruációs görcsöt enyhíti, több példa is alátámasztja. A kutyám pedig szintén érzi a bajt és védeni akar engem, mert engem tekint gazdájának. (Cicánál ugye nincs ilyen, de én foglalkozok vele legtöbbet, velem alszik, én adok neki enni.)
2014. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Cicák doromblással gyógyítanak."


Igen, én is így gondolom. Ha beteg vagyok, a cicc odabújik és dorombol. És határozottan jobban érzem magam tőle.

2014. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam illetve tapasztaltam is hogy vérnyomáscsökkentő hatásuk is van a macskáknak...
2014. aug. 26. 15:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Az állatok sok mindent megéreznek, az illatokból, viselkedésből. A macskák is ilyenek. Betegség esetén változik az ember illata és viselkedése. Vannak kutyák, amelyek arra vannak idomítva, hogy például az epilepsziás rohamot előre jelezzék. A kutatások szerint egyes rákfajtákat is előre tudnak jelezni. A macskák is nagyon érzékenyek az illatokra és a hangulat- és viselkedésváltozásra. Az én macskám, akár hányszor beteg voltam, nem nagyon mozdult mellőlem. Ezt csinálta a kisfiam cicája is.

A dorombolásról állítólag kimutatták, hogy általa gyorsabban gyógyulnak a törések. Orvosilag alacsony frekvenciával gyorsítják a csontok összeforradását. A macska is kb azon a frekvencián dorombol, amelyikkel a készülék működik.

2014. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mert az àllatoknak mèg meg maradtak azok a kèpessègeik, amik az emberekből kivesztek, ès bizonyos èrzèkszerveik is sokkal jobbak. Az èn macskàm is ilyen, akkor is oda jön, ha szomorú vagyok. A dorombolàsnak pedig tènyleg van pozitív èlettani hatàsa. :)
2016. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én cicám is hasonlóan viselkedik és nagyon megdöbbentem tőle. Sérvvel műtöttek és hazamentem műtét után egy héttel,hogy otthon gyógyuljak. Van egy talált cicánk,aki nálunk van már 2 éve és nagyon szeretem,de kis önálló,ahogy minden macska,megvan a napi rutinja és ahhoz tartja magát. Miután hazamentem,teljesen megváltozott a viselkedése. Nem mozdult mellőlem,állandóan mellettem volt,maximum 2 méterre távolodott,azt is csak akkor ha vécéznie kellett,utána rohant vissza. Követett akárhova mentem,a fürdőszobába is,pedig kinti cica,többnyire kint van a kertben. 2 hétig nem mozdult mellőlem,dorombolt és velem aludt. Utána mintha mi se történt volna,letelt a két hét és újra csinálta a megszokott dolgait és csak néha jött oda,főleg kajáért. Nem értettem ezt,hogy ennyire tudta,hogy valami nincs rendben és azt is,hogy mikor gyógyultam meg nagyjából. Hálás vagyok neki,mert sokat segített a gyógyulásban,jó érzés volt hogy ott van és a dorombolása is segített szerintem :)
2019. dec. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!