Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskámnak?

Mi baja lehet a macskámnak?

Figyelt kérdés
Több mint 1éve kikellett rakni a lakásból mert nagyon hullik a szőre szegénynek! Évszaktól függetlenül mindig, olyan mintha folyton vedlene, amikor megsimogatom a hátán felgyűlik a sok szőr egy csomóba és még a kezemen is marad. Arányosan hullik neki, nem foltos darabos a bundája. Mitől lehet ez? Igaz, elvan kényeztetve mert nem akármit eszik kitekat-ot meg Whiskas-t kap mert ez a kedvence, minden mást ott hagy, vagy nagyon keveset eszik belőle válogatós nagyon. Amúgy, kb. 3éves, lány, egyszerű tarka házimacskáról van szó, de nagyon-nagyon szeretem a kis rosszcsontot! :) Irjatok!!!!!!!!

2014. aug. 26. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

semmi, ezt ilyen. van macska akinek kevésbé hullik a szőre, van amelyiknek nagyon.


Ha nem foltos, meg egyébként rendeben van a cica, akkor szerintem semmi gáz.

2014. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szőrhullás normális mennyiségben természetes. Viszont ahogy te leírtad, az szerintem több, mint a normális. Először is, jobban járnál, ha más tápratérnétek át. Amiket írtál, azok a tápok alja legalábbis a minőséget tekintve. Aránytalanul drágák, tápértékük szinte nulla, ráadásul a w-ben van valami adalékanyag is, ami rászoktatja a macskákat erre a tápra. Jobban járnál, ha inkább egy középkategóriást vennél, az ára nem drágább, a minősége viszont sokkal jobb. Ilyen tápok a royal canin, catmix, de ha ezekben az árkategóriákban nézegetsz neten, a többségük már jó. Az összetételét érdemes nézni, hogy ne a gabona legyen első helyen, hanem a hús, ami legalább 30% legyen. Ha ennél többre is van pénz, akkor érdemes egy nagyobb adag Acana tápra beruháznod, nem láttam még olyan macsekot, amelyik az Acanara nemet mond :) Ráadásul,majd megtapasztalod, hogy jobb minőségű tápból feleannyit eszik meg a macs, mert abban hús van, amit hasznosítani tud, kisebb adag hatékonyabb. Amit még esetleg tudsz, és jó: veszel csirkefarhátat, csirkenyakat, valamit, amit megfőzöl és azt adod. Hidd el, sokkal jobbat teszel, mint az ilyen tápokkal. És ez lehet oka a szőrhullásnak.


Amire még oda kell figyelni: negyedévente féregtelenítve legyen, mert ha férges, akkor is hullhat a szőre. Valamint én évente 2 vitaminkúrát szoktam tartani a cicóimnak, Petvital cseppeket szoktam adni, ami segít akullancsok és bolhák elleni védekezésben is, valamint kész vitaminbomba nekik. De lehet akár bőrbetegsége is, vagy az immunrendszer gyengesége is megmutatkozhat fokozott szőrhullásban. Ha ezek mindegyike rendben van, akkor érdemes esetleg egy vérképet csináltatni a cicának, hátha kiderül valami belőle.

2014. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen, sokat segitettél! :)
2014. aug. 26. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!