Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Etethetem szín hússal a macskát?

Etethetem szín hússal a macskát?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a konzerv/alutasakos tápokat akár kiválthatná a szín tiszta friss csirkekhús is?


Ha kiszámolom 1 kg whiskas konzervből kijönne 1 kg szín tiszta friss hús is, és akkor még nem is volt szó arról, hogy a whiskas egy nagy nulla, a Schesir és társai pedig a sokszorosában kerülnek még ennek is.


A macska ragadozó állat, tehát húst kell ennie. Vagy van valami ezekben a prémium konzerv tápokban, ami a szín húsból hiányzik, és amire szüksége volna az állatnak? (előre bocsájtom, azért nem vagyok hajlandó egy Schesir macskatáp kilójáért 3-4 ezer Ft -ot fizetni).


Mi volna ha a különböző száraz tápokon kívül (Royal Canin, Purina etc..), nem konzerv/alutasakos tápokat kapna a macska, hanem szín tiszta csirkehúst?


2014. aug. 27. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tehát barfozni szeretnéd?
2014. aug. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt mindent megtalálsz :)

2014. aug. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Öööö nem nyersen, gondoltam megsütni, nyersen az ember se eszik csirkét, kitudja mit kaphat el.


Vélemények? :)


Gondolom egy barf topikban nem kaphatok objektív választ a kérdésemre, de köszi a linket :)

2014. aug. 27. 20:16
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

A szintiszta csirkehusban semmi olyan nincs, ami miatt nem ehetne meg nyersen egy macska.

Szoval, sutve teljesen felesleges adni, mert pont tonkreteszi azt, ami a husbol kell a macskanak.

2014. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Lehet neki csirkét adni (csak a csontot nem szabad mert az szilánkosan törik).Szerintem érdemes azért megsütni, nehogy elkapjon valamit.
2014. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyersen lehet neki csontot is adni, én is szoktam pár csirkenyakat összevágva adni és imádja, jót tesz a fogainak is. A húst pedig tényleg felesleges megsütni/főzni, a természetben sem csinálja ezt meg neki senki. Sőt én a vérét is oda szoktam adni neki, azt imádja, egyből azt lefetyeli és utána eszi csak a húst. A csirkén kívül még adhatsz neki egyéb szárnyast és marhahúst is. Halat is néha.
2014. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Maxitabi ***** válasza:
60%

Csupán magában húst nem jó adni, hiányoznak úgy a táplálékból olyan tápanyagok, vitaminok stb, amire egy macskának szüksége van!! Ezek a konzervekben benne vannak!!(meg az egérben)

A macska,mint te is írtad:ragadozó, vagyis nem ember!! Ezért az egész felépítése, emésztése is olyan!! A természetben vadászik, egeret,pockot,madarat eszik- az epe kivételével- vagyis hús,belsőség,csont, gyomortartalom.... Hogy ezeket megemészthesse, sokkal erősebb a gyomorsava stb.Szóval nyersen mehet neki a hús (kiv disznó). A BARF etetés pedig zöldségeket, gyümölcsöket, kiegészítő porokat-vitaminokat is tartalmaz. Ha ezt nem tartod megoldhatónak, ne így etess!

Viszont a jobb minőségű tápokból kevesebb is kell. De egy közepes táp is megfelel-pl josera, mellé pedig adhatsz nyers(!) húst,úgy ok,mert a tápból hozzájutnak a hiányzó vitaminokhoz, tápanyagokhoz-pl taurin. De nem sütve vagy főzve!!

2014. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csirkehússal, konkrétan mellfilével etetem az enyémet. Apróra vágva, kiadagolva pár napig fagyasztani kell, utána lehet adni. Eszik még szárazat is mellé. Megbeszéltem az állatorvosunkkal.
2014. aug. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én cicám 8 éves. Emeletes házban lakunk, a lépcsőházból folyosók nyílnak, ott vannak a lakások. A cicám a folyosón is tartózkodik néha. Pár évvel ezelőtt egy madár befészkelt a folyosónkra a fiókáival. Maradjunk annyiban, hogy a cicám nem a játszótársat látta bennük.. Nos, ő, aki előtte egész életében száraztápot és konzervet evett, boldogan lakmározott a fiókákon, nem reklamált, hogy miért nincs megsütve. Neki így természetes, hiába nem evett még soha ilyet.. A macska ragadozó, a fogazata, emésztése ehhez alkalmazkodott, nem ahhoz, hogy mindenféle műcuccal tömjük. Nem lesz semmi baja, ha húst eszik. (Egér és patkány lehetőleg kerülendő a gyakori mérgezések miatt.)
2014. aug. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Platypus ***** válasza:
100%
A színhús nem elég, de rossz irányban keresed a miértet. Kell még mellé belsőség is és jó pár emberi ételként nem túl megbecsült állati alkatrész, mert azokban van a vitamin(leginkább taurin). Meg némi zöld sem árt, ha megeszi. Azért mert mi a színhúst tartjuk a legmegbecsültebbnek, még nem lehet erre egy macska egész étrendjét alapozni. A macska kisragadozó, egészben fogyaszt el kisállatokat. Szőröstül-bőröstül, nem kifilézve. És változatosan, nem csak egyfélét. A macskatáptól nyugodtan megszabadulhatsz.
2014. aug. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!