Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Etethetem szín hússal a macskát?

Etethetem szín hússal a macskát?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a konzerv/alutasakos tápokat akár kiválthatná a szín tiszta friss csirkekhús is?


Ha kiszámolom 1 kg whiskas konzervből kijönne 1 kg szín tiszta friss hús is, és akkor még nem is volt szó arról, hogy a whiskas egy nagy nulla, a Schesir és társai pedig a sokszorosában kerülnek még ennek is.


A macska ragadozó állat, tehát húst kell ennie. Vagy van valami ezekben a prémium konzerv tápokban, ami a szín húsból hiányzik, és amire szüksége volna az állatnak? (előre bocsájtom, azért nem vagyok hajlandó egy Schesir macskatáp kilójáért 3-4 ezer Ft -ot fizetni).


Mi volna ha a különböző száraz tápokon kívül (Royal Canin, Purina etc..), nem konzerv/alutasakos tápokat kapna a macska, hanem szín tiszta csirkehúst?


2014. aug. 27. 19:53
1 2
 11/11 *Victorique* ***** válasza:
100%

Lehet neki adni, de kell mellette akkor macskafű, vagy búzát ültetni egy cserépbe, amit rágcsálhat, hogy könnyebben menjen az emésztés (szőrcsomók).

Az enyém kifejezetten szereti nyersen is a csirkét, nem lesz tőle semmi baja. Viszont a sertésből csak a főttet hajlandó megenni. Halat még csak megsütve próbáltam, azt egyenesen imádja :)

Amúgy a cicáknak nagyon jó a szaglásuk, ezért alapból sem enné meg ami romlott/beteg.

Ja és a tasakosak annyiból viszont jók, hogy sok bennük a folyadék, ha saját kaját adsz, akkor több vizes edényt tegyél ki a lakásban, hogy biztosan igyon eleget.

2014. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!