Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kaptam egy kis félperzsa...

Kaptam egy kis félperzsa kiscicát és a szeme csúnyán be van dagadva meg össze van ragadva meg nagyon csipás . és kakálni se tud hogy tudnám megmenteni mert nemakarom hogy elpusztuljon?

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mielőbb vidd el állatorvoshoz, mert meg kellene vizsgálnia. Neten meg tudod nézni, hol van hozzád legközelebb rendelő. A szemét még tudnád kezelgetni kamillás lemosással, stb. de az már igazán nagy gondnak tűnik, hogy nem kakil, lehet akár bélelzáródása is.
2014. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen szerintem is vidd mihamarabb dokihoz ennyi mindent nem tudsz egyedül kezelni.

Jobbulast neki

2014. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem telne àllatorvosra. de nemakarom hogy elpusztuljon. a szemét azt kamillázom de az ellen mit tudok tenni hogy nem kakil? :/
2014. aug. 27. 21:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány hetes?
2014. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha csak néhány hetes, segíthetsz neki: langyos vizes vattával törölgesd meg időnként a fenekét, az anyacica is úgy ingerli székelésre őket.
2014. aug. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hasát törölgesd langyos vizes kendővel, az beindítja a bélmozgást.

Egyébként, ha már most nincs pénzed állatorvoshoz vinni, később hogy lesz oltásra, ivartalanításra, netán ha valami gond lesz és még ezeken felül lesz orvosi költség?

2014. aug. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segítcséget!Reggel nagy örömöm volt mikor láttam hogy a drága cicuskám az alomba kaksizott.. màr csak a szemét kell ápolgatni arra van neki kenőcse meg kamillàzni szoktam. és attól hogy most nincs ezekre pénzem nem azt jelenti hogy a közel jövőbe nem lesz...
2014. aug. 28. 06:34
 8/9 Platypus ***** válasza:
Pedig most kéne, a macskanátha nem játék. Gyógyszer kéne rá, a kamilla csak tüneti kezelés. Sok kismacska belepusztul kezelés nélkül, de még kezeléssel is megviseli a szervezetüket. A mi mentett cicánk például egy életre visszamaradt a fejlődésben a kölyökkori (kikezelt) macskanáthája miatt.
2014. aug. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Soha nem értettem,hogy nincs pénzem,de macskát vállalok...Írod,hogy dagadt és gyulladt a szeme,ezt csak kamillával(kamilla nem is a legjobb)nem tudod helyrehozni,remélem nincs igazam,de a leírtakból egy kidülledt nagyon beteg szemre gondolok ami kezelés mellett is félő,hogy elveszti és ehhez orvos kell.
2014. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!