Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet ivartalanitani? (tobbi...

Lehet ivartalanitani? (tobbi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Van egy macskam aki 3 honapja szult. 5 macskat. Egyet megtartottunk. A tobbit gazdaknak adtuk. A macskaanyat ki akartam ivartalanitani. Vemhesseg utan el is vittuk allatorvoshoz, mivel eleg fura tartasa volt. De az allatorvos megnyugtatott. Mondta o is hogy majd ivartalanitani kene. Csak mondta h varjuk meg hogy leszivjak a kicsik a tejet. Vartunk is. Csak most meg a napokba megnott a hasa. Szerintem biztos hogy ujra vemhes, aminek nagyon nem orulok. Az lenne a kerdesem hogy vemhesseg alatt is ki lehet ivartalanitani? Nagyon nem szeretnem hogy ujra szuljon. Ja es a 3 honapos kiscicajat teljesen elhanyagolta, ha a kozelebe megy, egybol morog ra. Szegeny Csoti (kiscica) meg folyamatosan menne hozza. Mikor aludt hozzalopakodott a fejet dorgolozte hozza. De felkelt es megharapta. :( .....

2014. aug. 28. 05:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Siess vele a dokihoz. Lehet vemhesen is ivartalanítani.
2014. aug. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvossal nézesd meg, hogy vemhes - e, és ha igen, mennyire előrehaladott, vemhesség alatt is lehet ivartalanítani, de csak akkor, ha még nem túl előrehaladott, mert akkor már a macska élete is veszélyben van, mivel túl sok vért veszít a műtétnél. Ha van rá lehetőség, és nem vemhes, vagy még időben vagytok, mielőbb csináltasd meg az ivartalanítást, hamar rendbejön a cica, nekem az összes állatom, macskák, kutyák ivartalanítva vannak. Mikor hazavittem ivartalanítás után a cicát, aznap még kicsit szédelgett ide - oda, vigyázni is kell rá akkor még nagyon, de már másnap szinte olyan volt, mint műtét előtt, nagyon gyorsan regenerálódnak. A kiscicákat, pedig hiába a saját kölykei egy bizonyos időn túl elmarhatja magától, főleg, ha újabb kölykei lesznek.

Szóval irány az állatorvos!

2014. aug. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!