Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tovább? L/13 - 3-4...

Hogyan tovább? L/13 - 3-4 hetes kiscicával

Figyelt kérdés

Egy hete a pincémben rátaláltam egy nyávogó kiscicára. Ekkor már nagyon beteg volt. Az orra teljesen el volt dugulva, a száján kapkodta a levegőt, a szeme a csipától és a gennytől szinte keményre száradt, remegett. Bemásztam érte, eleinte nagyon félt majd amikor megértette, hogy nem akarom bántani nem félt tőlem.

1.Kerestem neki egy dobozt, amit jól kibéleltem régi puhább ruhával. Betekertem egy puha, szőrös derékmelegítőbe, ami hasonlít a mamacica bundájára. Ki volt hűlve. Jól betakartam, becsavartam. Amikor láttam, hogy még így sem melegszik fel, próbáltam a testemmel melegíteni. Alig bírt menni.

2.Rengeteg állatorvost bejártam a környéken és megkerestem a legmegbízhatóbbat. Segített megvizsgálni, hogy milyen idős lehet. 3-4 hetesnek mondta. Beszereztem aztán tejpótlótápot, fecskendőt, kamillát meg whiskas yunior tasakos eledelt. Naponta etetem 4-5 alkalommal. Utánaérdeklődtem, és megtudtam, hogy ennyi idősen már rég ki kellett volna nyílnia a szemének. Kamillázom rengetegszer, de ez csak arra jó, hogy a csipát lemossam.

3. Etetés után mindig simizem a pociját és a fenekét. Eddig mindig pisilt, de kakilni nem nagyon akar. 2 napja kakilt utoljára, azt is magától, de nem sokat.

4.Amikor nagyon lehűlt kivittem a napra. Hála Istennek, hogy aznap sütött a napocska. Felmelegítette egy kicsit.


Pontokra szedtem a dolgot. Kérlek titeket segítsetek minden problémával kapcsolatban. Nagyon szeretném, hogy még ha vak is, de jó nagy szép nagycica nőjön belőle.


2014. aug. 28. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az állatorvossal kellene inkább tartanod a kapcsolatot. Ő mit mondott, mi baja van? Adott gyógyszert, oltást neki?
2014. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha voltál állatorvosnál akkor biztos megmondta, hogy mi baja a szemének, ugye?
2014. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nagyon kihűl inkább meleg vizes palackot csavarj egy pamutdarabba, az jobban felmelegíti.

Én a whiskas etetésnek nem vagyok híve, nem tudsz neki más eledelt adni? A nyers vagy fűszer nélkül főzött hús lehet jobb hatással lenne a gyomrára.

2014. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Medvi ***** válasza:
Ha lehűl, tedd villanypárnára, vagy melegvizes palackot rakj mellé, és cseréld le ha kihűl. Adott neki az állatorvos antibiotikumot? Ha nem, akkor AUGMENTINT kellene beszerezned, ez emberi gyógyszer, de állatoknál is alkalmazzák, felíratod emberorvossal, kiváltod, 1 tablettát eltörsz 12 darabkára és napi 1 darabkát beadsz a cicának belőle, garantáltan meggyógyul a náthája és a szeme is. Az én kiscicám is így gyógyult ki a macskanáthából, neki állatorvos írta föl.
2014. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hajnali 3-ig fent voltam vele mert le van gyengülve.

Utoljára akkor etettem. Csak 2 órára mentem el aludni de 6 órakor már egy élettelen jéghideg testre találtam........Pedig tegnap este volt pisi kaki meg 2 óránként etettem. Melegvizes palackkal tettem vissza aludni..


Én ezt nem értem...:'( Nem bírom elviselni hogy megöltem!:((((((((((((((((((

2014. aug. 29. 10:07
 6/12 anonim ***** válasza:
sajnálom de nem a te hibád, nagyon kevés esélye volt a túlélésre egy ilyen beteg kiscicának
2014. aug. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Medvi ***** válasza:
Sajnálom, hogy így történt, csak egyetlenegy kérdésre válaszolj kérlek! Adott neki az állatorvos valamilyen gyógyszert injekcióban?
2014. aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kértem tőle antibiotikumot de azt mondta hogy még a kora miatt nem lehet.
2014. aug. 29. 19:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez nem a te hibád, ne okold magad! Így is sokat tettél érte. Valószínűleg nem sok esélye volt. Megtettél érte mindent. :) Sajnálom amúgy, tudom, milyen érzés.
2014. aug. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Medvi ***** válasza:
Annyira szomorú, hogy ennyire hülye állatorvosok vannak. Elárulom, hogy újszülött macskának is lehet antibiotikumot adni, ha olyan betegsége van. Persze az ország egyes részein még mindig nem lehet rendes állatorvost találni, gondolom ti is ilyen helyen lakhattok, ahol csak afféle lódoktorok tanyáznak...
2014. aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!