Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet egy kiscicára? (Tovább lent)

Figyelt kérdés

Hogyan vegyem rá a szüleimet egy kiscicára?

Tudom hogy nem lesz könnyű de nehéz se mert apa is olyan h egyszer hazahozott 3 kismacskát meg egyszer egy terhes kóbor cicát. Szóval szereti az állatokat.Őt könnyebb lesz meg győzni mint anyumat mert ő nem kedveli olyannyira az állatokat.

Egyébként kertes házban lakunk van külön szobám és egy szobacicát szeretnék.

Én nem vagyok olyan h egy 50.000 forintos fajtiszta perzsacica kell hanem egy bújós kis cica aki nem is az a félős tipus de nem is az a nagyon vad.

Ismerek egy pár embert akinek születtek kiscicái és ajándékba elvihetők a kiscicák.

És tisztában vagyok azzal h nem kis pénz mert oltások meg minden.

Egy kislány cicát szeretnék .

Már arra is gondoltam hogy egyszer csak beállítok a cicával és ha már ott van akkor apumnak gondolom nem lesz szive kidobni amyum meg ha látja hogy apumnak is tetszik a cica akkor megengedi h maradjon.

Ti már próbáltátok ezt hogy beállítotok egy kiscicával?

Mi lett az eredmény?

11L



2014. júl. 30. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egérrel csináltam ezt meg 13 évesen. Egy hónapig titokban tartottam, aztán mikor megmondtam, anyám már nem dobta ki, de ő utálja az állatokat.


Amúgy most a párommal vagyok így. Találtam két kismacskát. Hazahozom, és elajándékozzuk őket. Ahha... az egyik maradt, harmadik cicának, mert nem volt szívünk oda adni.

De nem tanácsolom. Nekem anyukám nagyon haragudott rám, hogy ezt bejátszottam. Inkább próbáld rávenni apukád, és ha megnyerted, majd ketten meggyőzitek a mamát is.

2014. júl. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Aranyos :)

Lány vagy. Aput könnyű legyőzni.Vedd elő a női fegyvert, már 11 évesen is rendelkezel vele.Te vagy az egyszem pici lánya, esélye sincs veled szemben :)

Sok sikert!

2014. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem ez jött be,idézem:"anya,hadd kapjam meg ezt a kiscicust szülinapomra,névnapomra,karácsnyra,hála adásra,hanukára...."nevetett egy jót majd megengedte..most van egytarka kis cicum :3 nagy áldozat,mivel nem kapok majd ajándékot,de mit bánom én!megérte:D
2014. júl. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekem apumat volt nehéz rávenni, mert a gyümölcsfákról a macskák eddig mindig leverték a gyümölcsöt... De aztán kaptam kiscicát, 2-t is!:) A legjobb barátnőmnek nem engedték, ezért mikor nekem lefialt az egyik, hazavitte. A szülei majd el olvadtak tőle, nem volt szivük vissza küldeni:D
2014. aug. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem csak úgy semmiképpen ne állíts haza egy kiscicával! Szép és aranyos elképzelés, hogy hazaállítasz vele, de ha mégsem tarthatod meg, akkor egy menhelyre kerül, ahonnan vagy gazdihoz kerül, vagy élete végéig ott lakik, mert sajnos ilyen is van. Arról nem is beszélve, hogy ebben az esetben csak az amugy is túlterhelt létszámot növelnéd. Nézz csak körül az állatmenhelyek honlapjain.


Azt is érdemes meggondolnod, hogy egy kiscica nem csak pénzbe kerül, hanem sokat kell vele foglalkoznod, akkor is, amikor esetleg nincsen hozzá kedved. Az viszont nagyon szerencsés dolog, hogy van kertetek, mert a cicák nagyon szeretnek kimenni, biztosan jól érezné magét, ha legalább félig kinti lehetne :)


A másik még, hogy írtad, bújósat szeretnél... Persze, ez mindenki álma, de azért ez ennyire nem egyszerű, még ha az anyja jó természetű is, nem biztos, hogy az apja is az, tehát elképzelhető, hogy kis vadóc lesz.


Ezeket csak szért írtam, mert úgy látom, nem teljesen vagy tisztában még mindennel, és a fentiek például sokakat elriasztanak, illetve csak így dönthetsz felelősséggel.


Ha ezeket átgondoltad, és még mindig ragaszkodsz a cicához, akkor szerintem Apukáddal kezd, mivel írtad is, hogy ő könnyebben hajlítható. Az mellett,hogy elmondod, mennyire szeretnél cicát, hangsúlyozhatod azt is, hogy a cica a Te felelősséged lenne, és meg tudsz birkózni a feladattal. Én még lehet, hogy azt is elmondanám, hogy megfordult az eszemben, hogy csak úgy hazaviszek egyet, de nem szerettem volna megkerülni őket, és a macsek érdekében is inkább ezt az utat választom, döntsenek, ahogy döntenek. (Csak akkor, ha így is gondolod!)

Esetleg, ha más oka is van - azon kívül, hogy Anyukád nem annyira szereti az állatokat -, arra kérdezz rá, hátha meg lehet oldani azt az adott problémát.


Ha Apukád belemegy, akkor Anyudat is talán könnyebben sikerül meggyőznötök ketten.


Esetleg, még egy olyan megoldás is eszembe jutott, hogy az állatmenhelyek ideiglenes befogadók híján vannak, (ennek utána tudtok nézni, hogyan működik) és ki tudjátok próbálni magatokat egy cicával.

2014. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett a hsz-om. de remélem legalább segítek :)
2014. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerintem a szüleim tudják hogy tudok felelősséget vállalni más élőlényért mert már volt egy pár állatom.

És facebookon szoktam nézegetni a Cicamentő angyalok oldalát.Meg még egy pár oldalt. :)

2014. aug. 2. 17:39
 8/8 A kérdező kommentje:

Volt egy keverék kutyusunk akit apum az utcáról hozott haza, akkor volt 3 cicánk, utána sajnos a kutyi meghalt :( de egy ismerősöméktől kaptunk egy másikat :) Vagy 3 éve apum hazahozott 3 kismacskát. Volt olyan h egy terhes anyacicát hozott haza.Tavaly kaptam 2 tengerimalacot abból 4 lett :) de azokat el kellett adni anyum miatt mert zavarta őt h minden hajnalba felkeltek :(

Ezek közben volt még 2 tucat hal meg 4 papagáj és mind nagyon szép kort éltek meg.

2014. aug. 2. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!