Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Oltás, féregtelenítés, ivartal...

*Victorique* kérdése:

Oltás, féregtelenítés, ivartalanítás - mennyi időnek kell eltelnie közöttük?

Figyelt kérdés

Van egy 5 és fél hónapos kiscicám, akit most szeretnénk elvinni beoltatni kombináltra. Mivel egészséges, benti cica, ezidáig húztuk, mert sajnáltuk, hogy fáj neki, meg rosszul lesz. Viszont napról napra bennem van a félelem, hogy hiába benti, mi van, ha a cipőnkön / ruhánkon hazahozunk neki valamit és beteg lesz, az még rosszabb lenne, szóval rá kell szánni magunkat mielőbb, most már.

Csakhogy, mintha ez nem lenne elég, most esedékes a féregtelenítés (2 hónaposan kapta utoljára), ez a kisebbik rossz mert az csak tabletta, ugye.

De bennem az a kérdés vetődött fel, hogy nem gyengül-e le ettől olyannyira, hogy az már ártalmas legyen neki?


A másik, amitől tartok, hogy utána nem haragszik-e meg rám? Mivel elvittem egy ilyen szörnyű helyre, ahol ezt a fájdalmat /kényszert/ sokkot kellett átélnie?

És akkor még ott a hamarosan esedékes ivartalanítás is...

Nektek hogyan viselte ezeket? Nem állt bosszút valahogy? Hogyan lehet kiengesztelni? :)


Meg attól is félek, hogy milyen az állatrendelő... mármint, rokon ahová vitte a cicáját, én is oda fogom vinni, de akkor is... a dokiban bízok, de ott van a többi állat, ki tudja mi bajuk, nehogy elkapjon tőlük valamit a cicám. Vagy ha leviszem a hordozójában és mondjuk vannak ott kutyák, azokra hogyan reagál, meg a kutyák rá, meg a többi macskák vice versa? És amikor először megyek a dokihoz, vigyem egyáltalán a cicát is, vagy az még csak ilyen megbeszélés-szerű lesz? :$


Lehet butaságokat kérdezek, de első cicám , sose voltam állat-rendelőben, és van aminek nem lehet utána olvasni a neten :)


2014. aug. 29. 12:06
 1/4 A kérdező kommentje:

"nem gyengül-e le ettől olyannyira, hogy az már ártalmas legyen neki? "


*Úgy értem, ha mindezeket mondjuk pár napon belül kapná.

2014. aug. 29. 12:08
 2/4 anonim ***** válasza:
Oltás, féreghajtás mehet egyszerre, hidd el, meg sem fog kottyanni a cicának! Ők maguknak játék közben sokkal nagyobb fájdalmat okoznak például és a kombinált oltás amúgy is csak bőr alá megy. Miután hazavitted, fél óra múlva már emlékezni sem fog az egészre. :) Oltásra viheted rögtön a cicát, nem kell előtte megbeszélni vagy időpontot kérni. Fertőzést sem fog elkapni, mivel a vizsgálóasztalon fogod kivenni a hordozóból, azt meg jobb helyeken minden egyes páciens után lefertőtlenítik. Ivartalanításra kell megbeszélned előre időpontot. Attól sem kell félni, nem egy nagy dolog, azt is pár nap alatt kiheveri. Egyáltalán nem kell aggódnod, majd ha túl lesztek mindenen, Te is rájössz. :) Én heti rendszerességgel viszek macskákat oltatni, kezeltetni, ivartalaníttatni és soha semmi negatív tapasztalatom nem volt.
2014. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj de jó :) köszönöm a választ, akkor nem parázok :)
2014. aug. 29. 15:09
 4/4 anonim ***** válasza:

nem kell félteni, én ha lenyomom a féreghajtot a torkán utána csunyán néz rám, de 5 perc és bujik, dorombol. ha valami eü beavatkozás van, utána kapnak cica jutifalit. annyira belesek, hogy a zacsko csörgésére mindent elfelejtenek, meg amugy is ritkán kapnak csak ilyen jutalomfalatokákat, de a félixet pl nagyon szeretik :) ivartalanitáskor ezekre figyelj: [link]

de a doki ugyis elmondja, hogy elötte ne adj enni, meddig, mikor tér magához, stb.

2014. szept. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!