Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Előbb kellene ivartalaníttatni?

Előbb kellene ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés
Április 13-án született lány cicámra azt mondta az állatorvos, hogy majd decemberben lesz esedékes az ivartalanítás...Ugye nem fog előtte már tüzelni? Mennyi idősen kezdenek tüzelni a macskák? Nem szeretnék macskaszaporító lenni...Köszi a válaszokat!

2014. aug. 18. 11:45
 1/6 Imola Ágnes ***** válasza:
50%
4 hónapos korától már tüzelhet...én hamarabb megejteném...
2014. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Simán lehet, sőt jobb is minnél korábban elvégezni az ivartalanítást. Isten ments hogy bíráljam a szakértő hozzáértését, de szerintem a dokid lemaradt a macskánk egyszer szülni kell módszernél, holott bizonyított ma már hogy ez nem igaz.


[link]


Tüzelni amúgy 6-9 hónaposan kezdenek el álltalában, de persze vannak korán érő típusok akik ennél elöbb vagy későn érők akik ennél később.

2014. aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Én is arra vártam, hogy majd ha nagyobb lesz, 5-6 hónapos, ivartalanítom... erre 4 hónaposan már tüzelt... már vemhes volt, mikor ivartalanítottam, de semmikép nem akartam több macskát.... szóval...okozhat meglepetéseket...jobb hamar túlleni rajta
2014. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
4 hónaposan?! Jézusom... Úgyis a héten viszem oltásra, majd rábeszélem, hogy műtse meg minél előbb...Köszi a válaszokat!
2014. aug. 18. 12:55
 5/6 anonim ***** válasza:
van korai és ivarérés elötti is. most olvasgatom ezeket a témákat mert aktuális a téma, ezen az oldalon tök jol össze vannak szedve az infok: [link]
2014. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Közben beszéltem a dokival és maradtunk a decemberi időpontnál,mert ilyenkor már nem párosodnak a macskák...(azért figyelem,de nem hiszem,hogy idén baj lehetne...)
2014. szept. 5. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!