Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek is nagyon kevés...

Miamor kérdése:

Szerintetek is nagyon kevés ez a táplálékmennyiség egy vemhes macskának?

Figyelt kérdés
A macskám egy-két héten belül szülni fog, ehhez képest szerintem nagyon keveseket eszik: egy 400gr-os konzervnek a felét eszi meg egy nap. Mellette kevés száraztápot ropogtat el. Szerintetek is nagyon kevés ez a táplálékmennyiség egy vemhes macskának? Mennyit kéne ennie? Lehet h így fejletlenek lesznek a kölykei? 1éves cica,és ez lesz az első szülése.

2014. szept. 3. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én cicám is imádja a nedves tápot, de én csak nagyon ritkán adok neki. Josera Cat Culinesse-t eszik és nagyon szereti de a nedvesért még mindig odavan, jelenleg Josera Kitten Minette-t, a szopás miatt. Szerintem adj neki szárazat csak, és akkor sokkal több energiát és hasznos táplálékot vesz fel. A nedves tápok 81%-a víz, még a prémium minőségeknek is.

Most szült az én cicáim is, és most jóval többet eszik. Ilyenkor a macskák 3-4x többet esznek, mint amúgy. Erre majd figyelj. Én naponta adok kb. 100 g száraztápot, 1-1,5 doboz macskatejet és ezenkívül egy nedveset is kap. Hétfőn szült, és jelenleg ez a mennyiség a nap végére el is fogy mind. Tegyük hozzá azt is, hogy az én cicám maximum 3 kg volt vemhesen. Nem tudom a tiéd mekkora de az enyém extra kicsi, pedig kifejlődött, júniusban volt 1 éves. Ameddig vemhes volt, kicsivel többet evett mint szokott, de jelentéktelen mennyiséget. Volt hogy hagyott is az adagjából. A kiscicái egészségesek és egyáltalán nem fejletlenek, sőt! Ilyenkor még nem sokat számít az mennyit eszik, csak azt, hogy mit. Már érdemes most elkezdened a kölyöktápot adni neki, hogy majd az menjen át az anyatejen kívül (én a Josera Kitten Minette-t ajánlom!). Én javaslom, hogy a szülés után 8 héttel, amikor már a cicáknak nem feltétlen kell szopniuk, ivartalanítsátok a cicát és ha ivarérettek lesznek a kölykei őket is. Ha nem akartok 1-2 éven belül 10-15 cica gazdái lenni. :D Mi is ezt fogjuk tenni, és a kölyköket megtartjuk, de mindenképpen ivartalanítjuk az anyát ha felnőnek. Szerettem volna ettől a cicámtól utódokat, mert Ő a kedvencem, de mostmár 5 macskám van a kölykökkel együtt. :)

2014. szept. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy ugye mivel a nedves tápok szinte csak vízből állnak, ez eltelíti a cicádat és azért látod hogy keveset eszik, főleg ha amúgy nem nagy termetű. Konkrétan csak a folyadékigényét elégíti ki, ezért fontos hogy inkább szárazat adj. Sokkal több hasznos dolog van benne mint a nedvesben és jól fog vele lakni, nem csak a víz tömíti majd el.
2014. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Az én macskám is kistermetű ill.kissúlyú volt vemhesség előtt is( kb 2 kilós), most vemhessége vége felé olyan 3 kiló ha van. :S Az a helyzet, hogy 2-3héttel ezelőttig napi 3-4 alutasakost evett meg( Friskies a kedvence,+ Felix, Whiskas,Kitekat) és még mellette pici száraztápot. Sajnos nemrég úgy alakult az anyagi helyzetem, hogy nem tudom neki már megvenni ezeket a drága tasakos eledeleket. Ezért átálltam a legolcsóbb 400gr-os konzervekre,sokfélét kipróbáltunk már, mindig másmilyet veszek neki(Molly, Aro, Auchan, Darling, Prevital stb). Vmelyik jobban ízlik neki,vmelyik nem annyira. Ezekből napi fél dobozzal eszik meg es még maréknyi Friskies száraztápot. Szóval eddig mintha jobb étvágya lett volna, de mióta átálltam ezekre az olcsóbb kajákra,azóta eszik ilyen keveseket. Pedig éhes, mert mikor látja h nyitom a szekrényajtót ahol tárolom a kajáját,mindig könyörögve nyávog, enni kér; de sajnos nem tudom megvenni neki ezeket a finomabb drágább ételeket! :(
2014. szept. 3. 13:06
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és úgy nyávog,könyörög a megszokott finom alutasakos kajáiért, hogy közben ott van a tálkájában a konzervkaja,de nem nagyon kell neki, ő a "Friskiest és társait" várja. Száraztáp is mindig van kirakva előtte, de nem mindet eszi meg. Úgy vettem észre, hogy csak annyit eszik, hogy épp legyen valami a gyomrában. :( Valószínűleg jól elkényeztettem őt, s most nem tetszik neki a" libamáj után a zsíroskenyér". Azért remélem az ő kusmacskái is rendben lesznek.
2014. szept. 3. 13:18
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

A sajátmárkás konzervekben/tápokban is pont ugyan annyi, kb. 0 tápanyag van, mint a Friskiesben meg a Whiskasban, utóbbiakban max. több az ízesítő, azért eszi jobban a macska.

A kölyköknek már van gazdája?

2014. szept. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még nincs.Miért? (Nem a tápanyagokról van szó,mert éppen ezért, hogy ha mindkettőben nulla, akkor mindegy melyikkel etetem. Arról van szó, h az egyikből megevett 3-4-et, a konzervekből meg fele annyit kb. És én keveslem ezt.)
2014. szept. 3. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha nincs pénzed Friskiesre se, miből fogod etetni, féreghajtani a kölyköket? Nem lett volna egyszerűbb ivartalaníttatni azt a nőstényt, hogy ne kelljen egy évesen ellenie?
2014. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1. Nyilvánvaló,h nem fogom megtartani a kicsiket,mivel panelban lakom és nincs hely több macska számára. Ezt az egy cicát akarom megtartani,ahogyan eddig. A kicsiknek keresünk majd gazdákat,ha eljön az ideje;egyenlőre ugyanis még meg sem születtek, és még bármi előfordulhat-remélem nem így lesz-de a halvaszületéstől a születés utáni elpusztuláson át bármi megtörténhet.

2.Nem szándékozom őket féreghajtani.Oltatgatni sem.

3.Addig míg nálunk lesznek az anyjuk mellett kb 7 hetes korukig, addig azok a pici újszülöttek nyilván nem esznek olyan hatalmas mennyiségeket,hogy ne bírnám ki.Főleg mivel elsősorban az anyjuk dolga táplálni őket anyatejjel szoptatni.Utana ha már hozzátáplálás is szükséges, azt a kis ételt meg tudom nekik venni. De nem a méregdrága tápokat fogom venni az biztos, hanem amilyenre telik, vmilyen olcsóbbat.

4.Szerinted mindenki megengedheti magának, hogy többtízezer ft-ért ivartalaníttassa a kedvencét? Hát én sajnos nem! Bármily hihetetlen is a számodra. És amúgy sem gondoltam szükségesnek egy szobacicánál. Csakhogy 1hétre kénytelenek voltunk kertben tartani őt, családi okok miatt. És akkor felcsináltatta magát. De ha már így történt, nyilván nem fogom agyonverni se őt se a kölyköket,se elzavarni a háztól h szüljön le máshol.Majd felnőnek a kicsik,aztán elválasztható korukban el lesznek választva. Remélem mostmár értesz mindent.

2014. szept. 3. 16:53
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy most adtam neki egy tasakos Felix-et(lazacosat) és egyből befalta az egészet. Pedig volt neki a táljában Darling konzerv is (csirke-zöldborsó) néhány falatnyi, de bezzeg ahhoz nem nyúlt. Azt már csak akkor eszi meg, ha nem adok neki mást.Vacsorára kénytelen lesz, mert akkor is azt kap. Meg holnap reggelire is. Legközelebb holnap délben adok neki majd olyat,amit kimondottan imád(Friskies alutasakosat).
2014. szept. 3. 17:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Prémium minőségű száraztápos etetéssel sokkal olcsóbban kijönnél! Egy macskának maximum 2 kg elég 30 napra, ha mellette NÉHA kap konzervet is, de szerintem csak hetente egyszer érdemes. Mint írtad kistestű a macskád, amit írtam tápot (Josera Cat Culinesse) abból neki maximum 35-55 g kell egy nap. Minél olcsóbb egy táp/konzerv annál többet kell adni belőle, mivel ugye a minősége is rosszabb és nem táplál. Ha naponta 40 g-ot adsz a macskádnak ebből a tápból akkor az 50(!) napra elég lesz egy cicának. De adhtasz többet is ha több az igénye, bő 1 hónapig akkor is kibírja meja majd. :)
2014. szept. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!