Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A hím macskák megérzik, ha...

A hím macskák megérzik, ha övék egy kicsi?

Figyelt kérdés
Tegnap felbukkant a kertben egy kismacska, odadörgölőzött az egyik hím macskánkhoz, az pedig hagyta, és elkezdte őt mosdatni. Lehetséges, hogy övé, azért bánt így vele? Két hónapja egy másik kismacska jött erre, azzal távolságtartó volt.
2014. szept. 5. 06:53
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Valószínűleg egy ideig igen, de ezt a viselkedést a pillanatnyi hangulata, ösztöne is kiválthatja. Az én kandúrom sem viselkedett agresszíven a szomszéd kismacskájával, pedig az tutira nem a kölyke. Mondjuk más macsekokkal is jól kijön, csak a párzási időszakban bolondul meg.
2014. szept. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Nem, nem érzik meg sőt egy idő után már az anyák sem tudják, hogy kik voltak a kölykeik bár ők általában jóban szoktak lenni fél év után is. Főleg ha anya-lány a kapcsolat. Nekem is van kandúr macskám és olyan kölyökkel bánt nagyon szépen aki 100%, hogy nem az övé volt. Egyszerűen csak kiválasztják ki a szimpatikus.
2014. szept. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
68%
Egy kicsit vitatkoznék az állításoddal, hiszen a macskákban élhet még az örökítő ösztön. Több helyen olvastam, hogy egész almokat irtott ki idegen kandúr, hogy a nőstény újra párzóképes legyen és az ő génjei maradjanak fenn. Nyilván a saját kölykeit nem öli meg, hiszen akkor minden felesleges volt. Úgy vélem, bizonyos ideig felismerhetik az utódaikat. Persze tűzbe nem tenném a kezem, lehet, hogy te tudod jól.
2014. szept. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!