Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljem a kölyök cicámat?

Hogyan neveljem a kölyök cicámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár hete találtunk az út mellett egy maximum 2 hónapos kiscicát. Hazahoztam, megetettem. Meglepő módon teljesen szobatiszta volt, azonnal használni kezdte az almot amit kiraktam. Mindenhol meghirdettem (város tv, fb stb...), hogy megtaláltuk, de senki sem jelentkezett érte. Úgy döntöttem megtartom, mivel már megszokott nálam, meghallja a hangomat és azonnal fut elő (:

Viszont nagyon rossz. Folyton neki ugrik a kezünknek, lábunknak és karmol, harap... Gondolom játékból, de azért a véres nyomok amiket maga után hagy rajtunk az nekünk már nem játék :D A laptopomra folyamatosan ráül és szétszedi a billentyűzetemet, az asztalól mindent ledönt, a virágokat szétszedi stb... Nem mondhatnám, hogy unalomból teszi, mivel rengeteg játéka van, 5en vagyunk a családba és mindenki foglalkozik vele, mindig van aki játsszon vele. Ha erőteljesen rászólok hogy NEM, rám néz és folytatja tovább, hozzányúlni ilyenkor nem lehet, mert egyből harap. Van vízspriccelőm, attól fél és ha közel viszem már el is rohan, de egyáltalán nem tanul belőle. Fiú cica, gondolom jó nagyra fog nőni, de ha már most összekarmol és harap nem szeretném hogy akkor is megtehessen, amikor 2-3x nagyobb lesz, mint most. Nem tudom mivel tudnám megnevelni!? Pár nap múlva érkezik a cicapóráz akkor kiviszem sétálni, talán akkor kicsit elfárad és nem lesz ilyen aktív. Az udvarra is ki szoktam tenni és ott is játszom vele, de ha bejön ugyanilyen őrült lesz. Még vár rá egy költözés 3,5 órás úttal, nem tudom hogy fogja kibírni ezt :/ Esetleg ehhez is ha van valakinek jó ötlete, hogy mit kezdjek vele, mert azért egy kisebb sokk lesz neki az autóút is és az új lakás is.

Én mindenképpen azt szeretném hogy neki jó legyen, de közben tanulja meg, hogy mit szabad és mit nem!

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! (:



2014. szept. 6. 09:33
1 2
 1/14 anonim válasza:

Nem vagyok szakártő, de nekem van egy lány cicám már lassan 10 éve.

Nagyon sokat számít, hogy milyen körülmények között kerül hozzád. A mi macskánk egészen fiatalon, 1 hetesen, került hozzánk. A ti macskátokra viszont már hatott a " kinti világ ", szerintem ezért lehet valamivel vadabb.

Bár hozzá teszem, a miénk is szokott harapni,karmolni. Néha még vérzek is, de olyankor általában mérges valamiért :D

Annyi biztos, hogy az ivartalanítás után már sokkal szelídebb volt, bár ez nálatok nem játszik, mert még csak két hetes.


De egy gyakorlati tanácsot tudok adni: fújj be minden olyan tárgyat citromos illet spray-vel, amit szeret szétszedni. A macskák nem szeretik ezt az illatot.

2014. szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ecettel szoktam, akkor nem is bánt semmit, de a gépre tehetek akármit akkor is nekiesik :D

Egyébként lehetséges, hogy azért vad, mert ki volt dobva szegény :S A főúton a kamionok elől szedtük össze meg volt rémülve sírt... :(

2014. szept. 6. 10:09
 3/14 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök neki hogy befogattad.Nekünk van egy vörös fiú macskánk 5 éves. A kismacskák még rosszak hisz játszanak. Viszont mi is megértük már párszor hogy teljes erőből neki ugrik a lábunknak. De le szokott róla. A víz spriccelést nem ajánlom mert ha véletlenül meg akarod fürdetni hát nagyon nem fog menni.Szólj rá hogy nem. Vagy emeld fel a kezed.Attól megijed nyilván nem ütöd meg.Hát az autó út.Sokat fog nyávogni mert amikor mi költöztünk mindig elbújt az ölembe és el dugta a fejét. Csak figyelj rá hogy adj neki vizet.Remélem hogy segítettem :)
2014. szept. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, Köszönöm! (:

Sok helyen azt írták, hogy csak szállítókosárban lehet utaztatni. Viszont az nekem még nincs és érthetetlenül drága...anélkül tényleg lehetetlen utaztatni? :O

2014. szept. 6. 13:13
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez pl. elég jó árban van :)

[link]

2014. szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi (:
2014. szept. 6. 14:42
 7/14 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon játékos, és még nem tanulta meg hogy hogy kell a karmait benttartani. Idővel majd nem fog karmolni. A fiú kutyák jóval harciasabbak. Ha lakásbsn tartod, akkor lehet kaparót tenni neki és majd azon fogja a körmeit élezni. Mert koptatni kell a körmeit. A macskát nem könnyű megnevelni, mert ragadozó , nem olyan mint a kutya.
2014. szept. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
költözés elött vidd el állatorvoshoz és kérjél nyugtatót a macskának, és akkor nyugodtabb lesz. Kell neki 1 macska szállító doboz amibe bele tudod tenni amíg utaztok. a Macskát le lehet szedálni, nyugtatni, de állatorvos kell hozzá.
2014. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon kis bolond. Elszáll az agya játék közbe és bedurvul, innentől nem lehet vele mit kezdeni, mert csak a kezünket-lábunkat célozza. Éjszaka is képes és neki ugrik a fejemnek, mert így tartja kedve :D Azért elég zavaró, jó lenne leszoktatni ezekről!
2014. szept. 8. 17:43
 10/14 A kérdező kommentje:

Értem köszi (:

Azt esetleg tudja valaki, hogy egy állatorvosnak körülbelül mennyit kell fizetni? + a gyógyszer ugye!

2014. szept. 8. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!