Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Seta kozben kolyokkutyam...

Seta kozben kolyokkutyam ragcsalni kezdi a porazt, es huzugalja. Lathatoan ez szamara jatek, am szamomra bosszanto. Hogyan neveljem le errol?

Figyelt kérdés
Ezzel egyutt engedelmes kutya, 3 honapos, de a parkban elereszthetem, gyerekek csopoartjat is otthagyja, ha hivom. Mar probalkoztam azzal, higy megallok, hatatforditok neki, es megvarom, mig abbahagyja. De hosszutavon ez nem valik be. Azzal is probalkoztam, hogy megraztam kicsit a grabancat, de meg mindig elojon a problema. Mitevo legyek? Egyebkent egy 13 hetes borderrol van szo. Koszi szepen a valaszokat.

2014. aug. 20. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ránts egy erősebbet lefelé
2014. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Mi láncpórázt vettünk neki, le is szokott róla azonnal, a baj csak az hogy majd mikor a kutyasulin elkezdjük a komolyabb képzéseket, oda nem lesz jó, mert kéz köré kéne tekerni a pórázt, és ha a kutya megindul, akkor törnek a csontjaim. Megpróbáltuk a bőrpórázt, de ugyanúgy rágta, mint anno. Szóval csak a láncot nem rágja. Rendes megoldást még nem tudok, de ha ír valaki valami jót, azt én is megköszönném.
2014. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
En is a kezem kore tekerem a porazt, es neha meg igy is elszorul egy kicsit :) a NEM tiltas szokott egyebkent hatni, de elindulunk, par perc es erzem, higy megint kezdi. Jol erzekelem, higy ezt jateknak fogja fel? Mert kulonosebben nem merges a porazra, setalni is szeret, tudja, hogy megyunk jatszani a parkba, es ott el is engedem...
2014. aug. 20. 17:07
 4/11 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is ezt szokta csinálni, ha bepörög, játszani akar. Ilyenkor megállunk, várunk kicsit és utána rövid pórázon indulunk el, majd fokozatosan kiengedem, ha érzem, hogy megnyugodott. Nekünk ez vált be.:)
2014. aug. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én borderem 1 éves elmúlt, de a mai napig csinálja, sosem tudtam teljesen leszoktatni róla, viszont ma már elég az is ha csúnyán nézek rá és azonnal abbahagyja. Gondolom idővel sikerül teljesen leszoktatni, hiszen ez is nagy haladás, de kutyasuliban valóban nem néz ki szépen, hogy amúgy jön láb mellett, nem feszül a póráz, csak közben szájában van és tépi. Bár állítólag ezért nem vonnak le pontot vizsgán, baromi zavaró.

Amúgy nekünk is az volt a leghatásosabb, hogy megrántottam a póráz, ráhajoltam a kutyára, mert ez ugye baromira be tudja őket frusztrálni, tehát elég hatásos, és halkan, de fenyegetően rászóltam, hogy "nem" vagy "fejezd be", utána mondtam, hogy "mehetsz" és többet a séta során nem csinálja. De elinduláskor minden alkalommal ezzel kezd...

2014. aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen vedd ki a szájából és tiltsd meg neki. A NEM szót elég sokszor használhatja az ember. Hát meg kell neki tanítani, mit jelent.

Ne várd el, hogy elsőre, másodikra tudni fogja.

2014. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pórázt kézre sosem tekerünk !
2014. aug. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Kedves utolso: miert nem szabad a kezemre tekerni a porazt? Koszi elore is!
2014. aug. 21. 00:48
 9/11 anonim válasza:
Lehet hogy kéne neki valami rágcsálható játék, vagy valami amit rághat.
2014. aug. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
rovidre veszed a porazt es emeled, nalam ez a szonelkuli parancs ilyenkor nyugiba kell maradnia.
2014. aug. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!