Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tehéntejet lehet adni kismacsk...

Tehéntejet lehet adni kismacskának?

Figyelt kérdés

2014. szept. 9. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne adj nekik. Mert még lehet hogy érzékenyebbek a tejre. Adj neki laktózmenteset,mert a mi macskánk kicsi volt akkor adtunk neki tehén tejet és hasmenése volt de a laktózmentes tejtől meg nem volt semmi baja.:)
2014. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Régen falun a szülői ház háztáji gazdaságában sok macskát tartottunk az egerek miatt. Kismacskák is kaptak frissen fejt tehéntejet, de megjegyzem hogy azok kinti macskák, tehát nem szobamacskák voltak. Nem hogy bajuk nem lett tőle, de nagyon életerősek és játékosak voltak, na és hálásak az etető gazdinak. Az olyan kinti macskák kevésbé kényesek, még az úgynevezett szösztejet is megitták. Számukra tápláló volt, de a kényesebb szobamacskák esetében légy óvatos, mert azok sokkal kényesebbek, hasmenésük is lehet tőle.
2014. szept. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, beteg lehet a cica a tejtől.
2014. szept. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyen neki mindig tiszta, friss víz, vagy vegyél speciális kismacskának való tejet.
2014. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) .Mert az anyjuk laktózérzékeny. Inkább nem adok nekik.Ment a zöld kéz mindenkinek:)
2014. szept. 9. 17:02
 6/8 anonim ***** válasza:
NEM, NEM ÉS NEM! Minden ismétlem MINDEN macska laktóz érzékeny. Egy tévhit, hogy a macskák szeretik a tehéntejet, és hogy adni kell nekik. Én egyszer adtam, összehányták az udvart... Cicatejet viszont vehetsz nekik (az laktózmentes, természetesen, és vitaminok vannak benne) az enyémek nagyon szeretik. :)
2014. szept. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 *Victorique* ***** válasza:
100%

Én alapból csak laktóz mentes tejet ihatok, így a cica kapott belőle. nem lett tőle semmi baja. Viszont érdekes, hogy kb 4-5 hónapos koráig nagyon szerette, aztán 5-6 hónaposan már bele se nyalt. Ugyanez a tejföllel és a túró rudival is, bár ez utóbbit néha még megeszi.

De ha a te cicád anyja alapból laktózérzékeny, akkor jobb, ha nem adsz neki, főleg ha fiú, akkor szinte biztos, hogy ő is az.

2014. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Azért annyit tudni kellene, hogy nem minden macska laktózérzékeny. Nagyobb százalékban érzékenyek, mint az emberek. Ennyi!

Nekem négy macskám van itthon és ebből csak egy érzékeny, ő nem is kap, csak laktózmentes tejet.

2014. szept. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!