Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám lenyelt egy tűt....

A macskám lenyelt egy tűt. Azonnal rohantam vele az állatorvoshoz. Röntgen, a gyomrában volt, azután műtétileg eltávolították. Jól döntöttem, vagy kijött volna magától?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a műtét nem volt éppen olcsó. Az orvos azt is felvetette, hogy előfordul, hogy természetes úton kiürül és akkor nem kell vagdosni. De a műtét a biztosabb.
2010. jan. 18. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy jól döntöttél!!

Ahogy elkezdtem olvasni a kérdést, megijedtem, hogy nem tudod, mihez kezdj, de így minden rendben.

Hát igen, az állatok szeretete (anyagi) áldozatokkal is jár.... de megéri!

2010. jan. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

nagyjából 0,5% esélye lett volna annak, hogy magától kijöjjön a tű, ÚGY, hogy a cicának közben semmi baja nem lesz.

Amúgy van már macskabiztosítás, 1000Ft egy hónap, olyan majdnem, mint nekünk a TB

2010. jan. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
jól tetted, mert kiszúrhatta volna a cica beleit
2010. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól döntöttél! Egy állat élete nem lottó, hogy ha bejön bejön, ha nem, akkor nem. Lehet nem volt olcsó, de jobb, mint ha fájdalmai lesznek, esetleg észre sem veszed és szenved, aztán utána esetleg már hiába próbálják műteni. Ha az anyagi oldalát nézed is jobban jártal így, mint ha aztán egy kétes kimenetelű sürgősségi műtétre rohanhattál volna vele. Szóval gratula a felelősségteljes gazdinak:)
2010. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Téged kilehet jelenteni egy felelősség teljes gazdinak :)

Az ilyenek megérdemlik, hogy legyen állatuk :D

Gratulálok ;)

2010. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon jól döntöttél! Egyszer, mikor a kutyám megevett valami rongyot hagytam, hogy rábeszéljenek, várjuk egy kicsit, hátha kijön. Na ennek "hátha kijön belőle" dolognak a vége 4×bél+gyomor metszés és 1 hét rettegés lett, hogy megmarad-e. HA az első röntgen után a sarkamra állok, egy sima gyomor metszéssel megússza, de így piszkosul rezgett a léc. Akkor megesküdtem, többet nem engedem, hogy valamelyik kutyámon kísérletezzenek, mindig biztosra megyek.
2010. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól döntöttél!
2010. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Volt már akiéből kijött, és látta előtte orvos, ő mondta, hogy várjanak egy kicsit és magától kijött. Hát én frászt kaptam volna, biztos sikítófrászt kapnék attól is, ha bennem lenne egy tű, nemhogy a macskában, azért hozzáképest sokkal nagyobb.
2010. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi, megnyugtattatok. Tényleg ez volt a biztosabb. Ha benne maradt volna, nem tudnék nyugodtan aludni, hogy mi lesz vele. Nagyon a szívemhez nőtt ez a kis szaros, még az ágyamban is alszik.

Egyébként kb. 1,5 éves a cica és még nem volt ivartalanítva de gondoltunk rá. Úgyhogy mivel úgyis altatva lett és fel lett nyitva, egyúttal ezt is megcsinálták. Csak így nagyobb a seb a hasán. De talán neki is jobb így, hogy nem kell mégegyszer átesnie ezen a procedúrán.

2010. jan. 18. 19:37
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legjobban!!Végre egy olyan gazdi aki elöször(!) orvoshoz rohan.., és nem itt kérdezget majd vacilál,hogy elvigye orvoshoz vagy sem..!Jobbulást cicnek:)
2010. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!