Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A párom macskát akar, én...

A párom macskát akar, én viszont nem. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk össze és szeretne egy cicát. Csak az a baj, hogy én tudom, hogy rá fog unni, utána meg nem fog róla gondoskodni. 25 évig élt falun, mindig volt a háznál 2-3 macska, de mindegyik el volt hanyagolva, állatorvost nem láttak, ha beteg volt valamelyik akkor "vagy megmarad vagy majd jön új", stb. Nekünk is volt macskánk (illetve még mindig él 14 éves a lelkem) amikor a szüleimmel laktam, tudom mekkora felelősség és munka.


De már torkig vagyok vele, hogy állandóan ezzel rágja a fülem. 1 éve kapott egy macskát míg az anyjánál lakott, úgy volt, hogy azt majd elhozzuk magunkkal, de se szobatisztaságra nem tanította, se felszerelést nem vett neki, semmi... Most meg megint újat akar, mert a neten látja a "cuki cicás képeket"... Meg hogy "ha nem gondozom, akkor elviheted a menhelyre", hát nem túl kecsegtető ígéret...


Mit tehetnék ilyen esetben? Mondtam neki, hogy majd ha nagyobb lakásba költözünk akkor lesz macska, de hát férfi létére úgy duzzog ezen, mint a 10 éves...


2014. szept. 14. 17:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a hozzáállással tényleg ne vegyen macskát. Mi lesz majd, ha gyereke lesz? Azt is elviszi a menhelyre?
2014. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy az ilyen, valakire rákényszerített háziállat csak feszültséget teremt.
2014. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nektek kell eldönteni.

És így hogy csak a te szemszögedből láthatjuk az eseményeket nem hiszem hogy jó ötlet lenne egy macskát tartani.

Te pedig ha ilyen negatívan állsz a macska tartáshoz akkor megint mondom hogy nincs értelme.

Nem az a lényeg hogy most nagyobb-e a lakás, vagy nem. A macskának mind1.

Akár mikor lehetne tartani macskát de csak úgy ha mind a ketten szeretnétek mer ha az egyik nem ér rá akkor a másik rá ér.

És ha ennyire nem akarsz macskát hogy már itt kell megkérj minket hogy mi a véleményünk akkor megint mondom hogy semmi értelme.

Mert egyedül nem hiszem hogy tudna a párod foglalkozni vele ha ilyen amilyennek leírtad őt.

2014. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen macska, de én a faszit is kidobnám a helyedben, ha ennyire bolond, és nulla a felelősségérzete.


"ha nem gondozom, akkor elviheted a menhelyre"


Mondd meg neki, hogy vegye úgy, hogy ez már megtörtént, tessék, nincs macska.

2014. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nézze interneten a cuki macskákat, azt nem kell gondozni, és ha megunja, akkor csak bezárja a weblapot.
2014. szept. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 KGabi0000 ***** válasza:
100%
A neten vannak ilyen macskaneveldék,mondd meg neki,hogy olyat tarthat.Azt akármikor berakhatja macskapanzióba.
2014. szept. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Köztes megoldásnak szerintem jó lenne ideiglenesen befogadni egy cicát macskamentő szervezettől. Lehetne vele 'cuki cicás képeket' csinálni, ugyanakkor kipróbálhatnátok, hogy hogyan is működik élesben a macskás élet. A Noésokat ajánlom ( [link] ), de ha rá google-zol találsz elég sokat.

Drága is egy benti macska. Az 'alap felszerelés' olyan 10-15-20.000, havonta kajára és alomra 7-8.000 megy el, ivartalanítás 7-12.000 körül, és még az oltások, de az nagyon változó árban van.(Nálunk is ellenezte a párom a macskát, évekig rágtam a fülét. Úgy 2 hónapja hoztam haza egy kölyök macskát. Nem rég mondta, hogy ő ilyen jól nevelt macskát még sose látott. Rengeteget foglalkoztam/foglalkozom vele.)

2014. szept. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Na és belegondoltál már mi lesz ha érted kellene majd felelősséget vállalna mert pl. baleset ér vagy megbetegszel, stb.
2014. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

4.-kel ertek egyet.

Ha megunja, akkor menhelyre viszi hozzaallassal finoman szolva is a durva 'nyjat.

Egy macska nem csak a cuki reszebol all, mar nem azert.

Amugy, mond meg neki, hogy lehet macska, de csak torzskonyves fajtamacska, rengeteg penzert. Es persze szerzodessel, ha nem oke, akkor a tenyeszto visszaveszi (ingyen).

Ami penzbe kerul, azt jellemzoen megbecsulik az emberek, de a normal macska, az ha megdoglik, ingyen volt.. ha meg raunnak, akkor megy a menhelyre? -_-

Amugy. Van mar macskaja. Vigye magaval azt. Tudod, miert kapna ujat, ha meg a regi is mukodik? Meg a telefont is 2 eves cserevel szokas cserelni, nemhogy macskat.

Ugyhogy ha duzzod, mint egy 10 eves, akkor adj neki mesekonyvet... vagy macskas szinezot.

Es mutasd meg neki ezt a kerdest, hogy lassa, mennyire ciki.

2014. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A nagyobb házat végülis azért mondtam, mert most egy kis 4 emeleti lakásban lakunk, se erkély, se semmi, ahol a cica "levegőzhetne". Ráadásul még szemétledobó sincs az épületben... Én meg 100%, hogy nem fogok a macskaalommal szaladgálni a ház mögé, különösen, ha mondjuk az éjszaka közepén végzi el a nagydolgát a macs.


Az ideiglenesen befogadásra is gondoltam már, csak az a baj, hogy nem biztos, hogy az az esetleges cicának, illetve az adott menhelynek jó lenne, ha 3 hétig itt a macska, utána "visszapasszoljuk". "Próbának" meg semmi értelme, mert az elmúlt 25 évben megszámlálhatatlan "próba" volt. Addig kell csak neki a macska, amíg kicsi meg cuki. Csak nem éri fel ésszel, hogy az ember nem erre alapozza az állattartást...

2014. szept. 15. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!