Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leesett a cica a 4. emeletről,...

Leesett a cica a 4. emeletről, azóta nem eszik, depis, milyen gyorsan gyógyulhat meg?

Figyelt kérdés
Leesett a cicánk a 4. emeletről 3 napja.Voltunk utána dokinál, szerencsére komoly fizikai baja nincs, egy napig utána kihányt mindent, azóta nem eszik, és teljesen depressziós, levert, nem nagyon mozog. A dokitól kapott szurit, azután egy napig tág volt a pupillája, kábult volt. Lehet, hogy nyugtatót kapott. Szerintetek milyen gyorsan tér visssza az élők sorába, mikor jön meg az étvágya? Adjunk neki valami folyékony macskavitamin félét?
2008. aug. 9. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Lehet hogy belső szervi sérülése van amibe bele is pusztulhat.
2008. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Ha fizikai baja nincs, szerintem próbálj kedveskedni a kedvenc eleségével.

Beszélgess vele és simizd. Ha még 1-2 napig nincs változás szerintem vidd vissza a dokihoz.

2008. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
80%
Oh szegényke! Simogasd sokat, legyél mindig a közelébe. Az állatorvostól kérhetsz vmi vitaminfélét szerintem is, az biztos segítene.
2008. aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld az orrát, a székletét, a vizeletét. Ha véres, azonnal vidd orvoshoz. Nem írtad, hogy a doki megröntgenezte-e, vagy ultrahangot csinált, mert lehet hogy nincs törése, de egy húzódás vagy szakadás is pokolian tud fájni. Foglalkozz vele sokat, vitamint fölösleges adni, mert ebben az esetben semmit nem ér.
2008. aug. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet egy állat depressziós?
2008. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Röntgent, ultrahangot nem csinált a doki, ha továbbra sem eszik visszük újra megmutatni neki. A depressziót a macskánál úgy értettem, hogy levert, nem szaladgál, nem érdekli semmi, nem kér enni, csak néz maga elé. Remélem meggyóggyul.
2008. aug. 9. 16:41
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen felelőtlen állatorvost...

Meg kellett volna röntgeneznie meg ultrahangra mert lehet komoly belsőszerbi bajai is.Szerintem csináltassál az állatorvossal

2008. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Este elvittük újra a dokihoz, kézzel, fülhallgatóval jó alaposan megnézte. Továbbra sem találta súlyosnak a helyzetet, azt mondta, hogy a belső vérzés a szemén is látszana, és alacsony lenne a hőmérséklete. Neki inkább hőemelkedése van, ami gyulladást jelenthet. Megnézte a mozgását is, zúzódások lehetnek, lassan fog gyógyulni. Telenyomta vitaminnal a macsekot. Ezután otthon megtört a jég, és evett két falatot, reggel simire dorombol. Látszik rajta, hogy már enne, de nem nagyon mer. Egy fél fokkal élénkebb, mint eddig. Meglátjuk mi lesz.
2008. aug. 10. 08:29
 9/10 A kérdező kommentje:
A legutolsó komment után romlott a macska állapota, így elvittük az Érdi Állatkórházba, ahol hihetetlen profi felszereléssel, és szuper hozzáállással vették kezelésbe a macskát. Volt röntgen, ultrahang, vérvizsgála, azonnal infúzióra tették. Lázas volt, és a fehérvérsejtszáma majdnem háromszorosa volt a normálisnál. 3 napig bent tartották, tegnap kezdett enni, magastápértékű kaját kapott, ma hazahozhattuk. Azt mondták, hogy elhúzódó sokkja lehetett. Most már sokkal jobban van, reméljük így is marad. :)
2008. aug. 16. 10:28
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
végre egy felelős állattartóval van dolgunk :P jól tettétek, hogy elvittétek...am később adj neki 3 naponta egy tojást én cicám nagyon szereti de mivel igazi vitamin bomba nem kaphat naponta...nemtom én nem szoktam megfőzni mert úgy több benne a vitamin, de mivel ő még betegeskedik, ezért sztem főzd meg neki :)
2008. aug. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!