Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy cicát, de ne...

Szeretnék egy cicát, de ne legyen büdös, hűséges legyen, meg ilyenek. Milyen tanácsokat tudtok írni ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ivartalanítás,fiú,vagy lánycica a jobb,stb.?

Combkefe,meg húzd a brére megjegyzéseket légyszi most ne :(



2014. szept. 20. 10:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

Imádom a kutyákat, de mivel panelban lakunk, párom nem ment bele. Egy cicában egyeztünk ki. Kis nyavajást úgy szeretem, nem is értem, hogy miért nem akartam előbb.

A miénk lány, ivartalanítás előtt állunk, jövő hónapra van ütemezve. Valóban nem vakon imádja az embereket, mint egy kutya, de gondolom neked is társnak kell és nem csak szobadísznek. Nálunk ez úgy alakul, hogy párom keveset van itthon, akkor is inkább a gyerekekkel törődik, mint a cicával, így ő is inkább közömbös iránta. A gyerekekkel szokott játszani sokat, ha meg bújásra, szeretgetésre vágyik, akkor hozzám jön oda, akár hajnalban is bújuk, dorombol, puszilgat.

Büdösnek egyáltalán nem büdös, de amit tojik, na az iszonyat. Ez a része viszont rajtatok múlik, hogy milyen almot használtok és mennyit takarítjátok.


Fiú-lány. Mindenképpen javaslom az ivartalanítást, mert nagyon hajtja őket az ösztön, ez pedig így némiképpen lenyugtatja őket (mármint, hogy a szaporodás miatt nem pörögnek fel).

Fiúnál bónusz, hogy ilyenkor nem jelöl (ha ivarérés előtt van kasztrálva).

Lányok meg iszonyú hangzavart csapnak az ivarzás teljes ideje alatt. Valahol a közelben van egy, hát napokig úgy ordított, hogy azt nem tudom hogyan tudták a gazdik elviselni. Na ivartalanítva ettől sem kell tartani.

2014. szept. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Az állatokat nem kell felruházni emberi érzelmekkel, mert eleve van nekik olyanjuk, már az állatvédelmi törvény is kimondja, hogy éreznek örömöt, fájdalmat stb

Természetesen vannak akiknek könnyebb elviselni saját magukat és az állatokkal való nem megfelelő bánásmódjukat, ha az állatokat érzelmek kifejezésére és megélésére képtelen ösztönlényeknek tekintik.

2014. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
reagálnak dolgokra,ingerekre ,éreznek fájdalmat ,érzik mikor kellemes számukra a környezet,de emberi érzelmeik nincsenek. Még öntudata is csak egyes fajoknak van.
2014. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Elkanyarodva a "vannak-e az allatoknak emberi erzeseik" tematol (amire az en valaszom, hogy az emberek jelentos reszenek sincsenek, legalabbis azon a szinten, amit meghataroznak az okosok mint "emberi erzelmi szint")

es visszaterve a eredeti kerdesre.

A macskak nem budosek, meg az ivaros kandurok sem (azoknak a vizelete budos, es ha rakerul a macskara (Es ha kijar, es parosodik akkor ra fog, mert a parzasi rituali resze, hogy meghempereg benne)), jellemzoen "szagtalan", mert a vadaszati modszeret nagyban befolyasolja, hogy kiszagoljak-e.

A uruleke viszont tenyleg budos, mert ragadozo. De ezt is nagyon jol lehet "szabalyozni" azzal hogy mint eszik. Ha olyan tapot, ami rendesen hasznosul, akkor nem lesz, ami budos legyen az urulekben.

A huseg kerdese.

Leginkabb azt kell tisztazni, mit is ertunk ez alatt. Ha kutyaszeru huseget varsz tole, az nem fog menni. Pontosabban lehet annyira ragaszkodo, mint egy kutya, de nem fog ugy olyan husegesnek tunni, mint egy kutya, mert nem falkaallatok, donteseikben csak magukra szamithatnak.

Es ezutan a sok blabla utan, ha nem budos, huseges macskat akarsz, akkor mar kiskoraban is jol szocializalt (normalis tenyesztotol*) kandurt valasz, akit kesobb ivartalanittatsz.

A kandurok azert jobbak, mert naluk gyakoribb a kiscsoportos tarsulas (2-3), es ezert sokkal inkabb hajlamosak baratot latni az emberben, ha rendesen foglalkozva van veluk.


*Normalis tenyesztonel rendesen, emberhez is szocializlava vannak az allatok, es foleg nincsenek 12hetesnel korabbak kiadva gazdakhoz, tehat lenyegesen kisebb az eselye a korai elvalasztas miatti viselkedesbeli defektnek.

2014. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

14:25 tévedésben vagy.

A macska képes felülírni ösztöneit és emberi érzéseket mutatni. Képesek vígasztalni, örülni, búslakodni, szeretni, és vásottkodni, még mosolyogni is, van humoruk, hamer megtanulják, hogy milyen viselkedéssel lehet nagyobb jutalmakat vagy megbecsülést kivívni és képesek tesztelni is az embert, képesek vigyázni a gazdára:

Pl. ölemből lecsúszó macskám inkább választotta a fájdalmas fenékre huppanást, de nem eresztette ki a karmait amivel megkapaszkodhatott volna mint minden más esetben tette volna, ha nem vagyunk akkora spanok.

Nem egy macskám félreérthetetlen emberi érzelmekkel jelezte, amikor eljött az ideje, hogy meg fog halni, legutóbbi pl. aki utálta a macskahordót, befeküdt, és amikor mondtam neki, hogy majd holnap megyünk, kijött elém ült, panaszosan nyávogott, majd újból befeküdt és szomorúan várakozással nézett.

Az öntudat pedig nem egy statikus emberre jellemző tudati állapot, hanem dinamikusan fejlődik, és van amelyik ember képes leélni az életét viszonylag fejletlen öntudattal.

Az öntudat fejlődése jól szemléltethető a gyermeki elme felnőtté válásának folyamatán, mégsem mondhatjuk azt, hogy egy kisgyermeknek ne lenne öntudata, csak nem olyan komplex mint egy felnőtté.

2014. szept. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
55%-os remélem tudod, hogy hatalmas baromságokat mondasz... Vagy nem volt még állatod, vagy nagyon nem ismered. 2. Voltam, akit 0-ra pontoztatok :)
2014. szept. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem baromság, csak tudományos tény.Tudom nagy divat manapság emberi jogokkal és tulajdonságokkal felruházni állatokat,de ez nagy tévedés. Legalapvetőbb dolog az állatok vizsgálatánál ,hogy az emberi összehasonlítást kerüljük mert teljes tévútra vezet.

Volt állatom nem is egy kettő ,de egy sem képes emberi érzelmekre.Talán csak az emberszabású majmok meg delfinek mutatnak hasonlót de kutya macska nem. Az emberi érzelmek képesek, úgy láttatni velünk,hogy az állat "szeret, gyűlöl ,haragszik "stb Pedig csak ösztönrekciók és tanulás útján elsajátított dolgokat művelnek. A macska sem "szereti" a kölykeit miután kettőt vígan megeszik belöllük , aztán a többit 6 hónapos korukban elveri őket a közeléből. Csak ösztönprogramjának megfelelően cselekszik.

De nem is "kegyetlenkedő" mikor sokáig kínozza az egeret csak a vadászati ösztöneit éli ki.

Képesek tanulni és együttműködni de nem szeretetből meg lojalitásból csak azért mert ,egyrészt így lettek szelektálva évszázadok alatt, másrészt az emberrel való szimbiózis óriási előnyt jelent a fajuknak, hiszen ilyen mértékű elszaporodásra nem lennének képesek vadon.

2014. szept. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

17, egyreszt a tudomany folyamatosan valtozik, masreszt, sajnalom, de szemrebbenes nelkul elfogultsaggal vadolom azt a "tudomanyossagot" aminek erdekebe van, hogy az allatokat "erzelem nelkuli organikus gep"-nek mutassak be, mert ugy nem (annyira) gond a allatkiserlet, a kornyezetirtas, a nagyipari vagohidak, es mindaz a szornyuseg, amit ha az allatok hivatalosan is ontudattal rendekezo egyenisegek lennenek a tudomany szerint, akkor parhuzamba lehetne hozni a nepirtassal.

"A macska sem "szereti" a kölykeit miután kettőt vígan megeszik belöllük , aztán a többit 6 hónapos korukban elveri őket a közeléből. Csak ösztönprogramjának megfelelően cselekszik. "

Legyszives, csemegezzel a "csaladi kapcsolatok" kerdeskorben a "a anyam utcara tett 14 evesen" es hasonlo kerdesek kozott, es utanna alapitsd meg, hogy az ember a tudomanyos szempontok szerint nem mutat emberi erzelmeket.

Es miutan felhoztal egy negativ peldat, megkerdem, mi van azzal a macskaval, amelyik nem eszi meg a kolykeit, es 6 honapos kor utan nem veri el a kozelebol? Mert ilyen pelda is van rengeteg. Hanem megossza vele a teruletet?

Azt milyen "osztonprogrammal" magyarazod? De olyannal, amit, ha ember csinalna, akkor az erzelem, nem ugyancsak "viszamaradt osztonos viselkedes".

Tehat, ez a egesz hulyesg.

Es akkor meg elo sem vettem azt a kartyat, hogy mi van az autistakkal? Azok...?

Vagy ne menjunk ennyire tamadhato feluletbe, mi van az aspengeresekkel?

2014. szept. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Fejezzétek be a vitát!

Akinek nincs állata, az bizonyára úgy érzi, hogy nincsenek az állatoknak érzelmei.

Aki tart háziállatot, az már másképp érez.

Nincs értelme belekötni ilyenek miatt egyikamásikba.

mindenkinek más a véleménye, és lehet ha fog változni.

Szóval akik az érzelmetlenséggel értenek egyet, akkor azok menjenek menhelyre vagy valami, és hozzanak el egy állatkát. És megérzik mi is itt a lényeg.

2014. szept. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem négy macskám van és évtizedek óta tartok macskákat. Mellesleg kutyám is volt, de az városi lakásba nem nagyon való.

Mindkét nembéli cicának vannak előnyei és hátrányai. Ivarzáskor a kandúr is rettenetes óbégatást tud csapni, néha olyan, mintha nyúznák, persze főleg akkor, ha egy nőstény szagát érzi. Azt meg kilométerekről is befogja.

A lánycicáknál nem mindegyik hangoskodik ilyenkor, a miénk például csendben van. Ha látjuk, hogy kezdődik az ivarzás, akkor kap egy Provera tablettát, májkrémbe csomagolva és jónapot. :)

Az érzelmek és a hűség kérdése, meg tőled függ. Nekem a nemrég elment kandúrom volt a legjobb barátom. Ha rossz napom volt felvidított, ha beteg voltam, el nem mozdult mellőlem és amikor elment, a karomat szorongatta a mancsával, mint kölyök korában, amikor védelemért bújt hozzám.

Minden macskánk kiválasztott egy családtagot magának, akit elfogadott társnak. Ez náluk annyit jelent, hogy az lesz a libling, a minden, a non plus ultra a szemében. Kisfiamat a lánycica kiválasztotta magának, tőle mindent eltűr, cipelheti, dögönyözheti. A család többi tagját is szereti, de betartja a három lépést. A tesója meg engem választott. Folyton a nyomomban van, próbál kommunikálni, elmagyarázni, hogy mit szeretne. Már kezdem kiismerni a jelzéseit. :)

A lényeg, hogy legyen friss vize, tiszta alom, és kaja. Nem muszáj a legdrágább, legmárkásabb kaját venni neki. Nem érdekli a címke, csak az, hogy ehető legyen és friss.

Az édességet kerüld lehetőleg, mert a fogaiknak nem tesz jót. Amúgy imádják, az enyémek is folyton kunyerálnak, ha csokit eszünk. :) A házikosztból is kaphatnak, de ne legyen túl fűszeres és nem szabad pillangósokat adni nekik. Például bab, káposzta és egyéb gáztermelő növényféle. Tejből csak laktózmentest kaphat, mert a legtöbb macska laktózérzékeny. Nem sokkal drágább, mint amit te is iszol. Néha tojással elkevert tejet is adhatsz, imádják.

Alomból olyat válassz, amelyik csomósodik, azt könnyebb tisztítani.

Ne feledkezz meg arról sem, hogy legyen kaparófa, amit nyúzhat kedvére. Én bútorlapból csináltam egy kétszintest és padlószőnyeg darabokkal vontam be. Néha kijavítom ott, ahol már nagyon megnyúzták. Imádnak karmolászni és pihenni rajta. Vegyél, vagy fabrikálj neki játékokat, amivel el lehet, ha te nem vagy otthon, vagy nem érsz rá éppen.

Amikor kiválasztod a cicát, arra ügyelj, hogy ne legyen fiatalabb 9-10 hetesnél. Legyen addigra otthon kajás, vizes és almos tál, tálca. Én a hentesek által használt nagy műanyag dobozt használom, abból nem tudják kikaparni az almot.

Foglalkozz vele minél többet, főleg kicsinek, mert akkor egy olyan társ lesz, aki egy életen át szeretni fog téged.

Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed van még, akkor üzenj és segítek.

2014. szept. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!