Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát hordozóban biztonságosan...

Cicát hordozóban biztonságosan autóval szállítani? Hogyan?

Figyelt kérdés
Hogyan/hova helyezzem el az autóban a szállítót, hogy az biztonságos legyen? Első ülésre tehetem, ha van légzsák? Vagy csak hátulra? És valamivel rögzítenem kellene, hogy ne dölöngéljen? Egyedül fogom vinni, így nem lesz senki, aki foghatná az út alatt.
2014. szept. 22. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
akár első ülésre is és csatold be a boxot a biztonságiövvel.
2014. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül autózom vele, akkor az első ülésre szoktam tenni. (Régebben légzsák nélküli autóban, most kikapcsolható légzsákúban, amit kikapcsolok.)

Mivel az üléspárnák, különösen az elsők, hátra lejteni szoktak, vékony plédet, nagyobb törülközőt stb. úgy szoktam a támla felől vastagabban elhelyezni, hogy vízszintes felület alakuljon ki.

Nem tudom milyen a hordozó, a miénkben nincs alsó betét, ezért be szoktam tenni egy kis plédjét (vastag párna, ilyesmi nem jó, mert sok helyet elvesz, de mindenképp jó valami ismerős illat a számára).

A hordozókon szoktak lenni hordozó szíj/pánt beakasztására szolgáló fülek, én "gumipókkal" szoktam megfogatni, amit az üléstámla köré "tekerek". (Ha nincs ilyen fül, akkor is van olyan perem stb. amibe beleillik/befűzhető a gumipók.) Csak olyan feszességgel, hogy épp az eldőlést, elmozdulást gátolja.

És a szokottnál is előrelátóbban, óvatosabban szoktam vezetni.

2014. szept. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én eleinte próbáltam az utastérben szállítani, de volt, hogy kiszabadult (ócska volt a hordozó és széttörte a pöcköket az ajtónál), akkor a szélvédőnél futkozott fent, belül a kocsiban vezetés közben. Másodszorra megint az utastérben volt, akkor is kishíján kijött (az már strapabíró ketrec volt, csak rosszul csukta be a doki), szóval megfogadtam, hogy bármilyen rémisztő, többet nem utazhat az utastérben. Azóta a csomagtartóba rakom be, letakarom egy sötét pléddel/törölközővel, hogy ne is lásson ki semerre és visszük. Igaz, nyávogni így is szokott, de legalább nem próbálkozik azzal, hogy kijöjjön, sokkal nyugodtabb így az út.
2014. szept. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azt a megoldást választottam, hogy anyósülésre betettem és becsatoltam az öv vízszintes részével. Nem volt gond, nem mozdult el az út alatt :)


3-as: Szerintem egyszerűbb lenne venni olyan hordozót, amiből nem tud kimászni a cica. Már csak azért is jobb lenne, mert ne adja Isten mi történne a csomagtartóban a cicával, ha hátulról valaki beléd hajt? Az utastérben azért neki is biztonságosabb az utazás...

2014. szept. 30. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!