Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy kiscicának jó az...

Ha egy kiscicának jó az étvágya, rengeteget játszik, eleven, rosszalkodik, akkor tuti nem beteg, ugye?

Figyelt kérdés
8 és fél hetes a cica, másfél hete van nálam. Nagyon bolhás volt, mikor elhoztuk, de erre az állatorvos adott valami spot on-t, amit ilyen fiatal cicán is lehet alkalmazni, és meg is döglöttek a bolhák, de aggódom érte egy kicsit, nehogy valami baj legyen vele mégis...
2014. szept. 23. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában a macskákra bélféreg szokott még veszélyes lenni, de azt ha kicsi akkor hab formában bead neki a doki, ha meg később lenne ilyen probléma, párszáz forintért lehet venni tablettát a gyógyszertárban. De ez csak akkor állhat fenn, ha megy a hasa a cicának. Nem kell értük aggódni, ügyes állatok :)
2014. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem megy a hasa, napi kétszer kakil átlag, de az szilárd, normálisnak tűnik (benti cica, alomba nyomja, úgyhogy látom mindig a produktumot). Tényleg jó az étvágya, ha ében van, nagyon eleven, támad, vadászik, jó hangosan dorombol, ha simizzük.

Igazából az furcsa nekem, hogy mikor elpilled, elalszik és valamiért kinyitja a szemét, a szemhéja olyan vörösnek tűnik, de lehet, hogy csak kómás, és amiatt van :D Alvás közben sem tűnik épp elesettnek meg betegnek, elnyúlik az ágy közepén, nyújtózik, hanyatt fordul és szétdobálja a lábait, látványosan élvezkedik :D

2014. szept. 23. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Féregteleníteni mindenképpen érdemes, mert ez általában a kisállatok "népbetegsége". Ha bolha van/volt, akkor majdnem biztos, hogy féreg is van. A kezelést meg kell ismételni 10-14 nap múlva, mert a féreghajtó csak a kifejlett élősködőkre hat, a petékre nem. A cicákat még akkor is érdemes féreghajtózni 3 havonta, ha sosem jártak kint, mert az ember potenciális fertőzésforrás lehet mind bolhára, mind féregre nézve (cipőn lévő sárban lehetnek féregpeték, ruházaton pl. buszról begyüjtött bolhákat is hazavihet az ember)
2014. szept. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a doki azt mondta, hogy ami ilyen pici cicának való spot-on, az nem csupán a bolhák ellen véd, hanem a belső élősködőket is kiirtja, azaz féreghajtó is egyben, ami 3 hónapra szól. Szóval szerintem férgességgel már nincs gond, ráadásul a dokik oda szoktak figyelni erre a problémára, nem gondolom, hogy elmulasztotta volna ezt is kezelni. :)


Ha egy cica játék után elpilled, az nem gond, néha fel sem lehet ébreszteni olyankor őket. :) A cicának van egy belső szemhéja, ami egyedenként természetesen más érhálózattal rendelkezik, így van, amelyiknek erősen vörös, van, amelyiknek csak pirosas. Szerintem megnyugodhatsz, nem hiszem, hogy bármi gond lenne, de ha nem vagy nyugodt, hívd fel a dokitokat és kérdezz rá. De a kiscica akkor lesz beteg, ha már nem vadászik, nem diliskedik, ezt tapasztalatból mondom. :)

2014. szept. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Advocate spot on-t kapott, amennyire én tudom, az belső élősködőkre is jó, az előző cicámnál is mondta a doki, hogy arra is használ, pedig ő már felnőtt volt. Természetesen fogom a későbbiekben rendszeresen féregteleníteni, nagyon vigyázok rá. Furcsa volt nekem kissé ez a pirosas szemhéj, de mikor ébren van, nem olyan, úgyhogy szerintem csak kómás olyankor. Az előző macsekom ugyanilyen színű volt (vörös-fehér), és nála nem volt ilyen, ezért volt fura.
2014. szept. 24. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha meg is vizsgálta a doki akkor tuti nincs baja, ha nem akkor nem árt elvinni. Nekünk a hasonlóan aktív és jó étvágyú macskánk macskanáthás volt. Olyan hangon prüszkölt, mint amikor amikor a tyúk kotlik de csak esténként. A doki egy hét alatt teljesen kikezelte. (Gyorsabban nő mint előtte, más nem változott.)
2014. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Szerencsére semmi baja a ciccnek, viszont az állatorvost megint hívnom kellett, mert valahogy visszatértek a bolhák. El nem tudom képzelni, hogyan, mert lakásban van, csak pár percet van kint a kertben felügyelettel, de nem hinném, hogy kint szedte össze, mert a kutya nem bolhás, és ő mindig kint van. Bent mindent kimostam, miután megdöglöttek benne a bolhák, lefújtam mindent bolhairtóval. Lehet maradt egy-két túlélő, és szaporodni kezdtek, nem tudom. Most kapott megint cseppet kis mennyiségben, meg kértem féreghajtót is, abból is kapott egy felet, remélem már elmúlik az élősködőprobléma...

2014. okt. 2. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!