Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő alatt hat a spot...

Mennyi idő alatt hat a spot on? És a féreghajtó?

Figyelt kérdés

10 hetes kiscicámon már második alkalommal próbáljuk kiirtani a bolhákat. 3 hete van nálam, nagyon bolhás volt, mikor elhoztam. Az állatorvos adott nagyon kis mennyiségben ilyen cseppet, nem tudom milyet, egy fecskendőbe szívta fel, és mondta, hogy menjen tarkóra. Ez sok bolhát ki is nyírt reggelre, pár napig jó is volt, de aztán megint elkezdtünk benne látni párat, és egyre többet. Megint szóltam a dokinak, most is adott cseppet, rácsepegtettem reggel. Eltelt 2 és fél óra, és még mindig látom, hogy szaladnak a bolhák. Normális ez? Mennyi időnek kell eltelnie, hogy hasson a cucc? Vagy immunisak rá a a bolhák, vagy mi van? Azt se tudom elképzelni, hogy vajon mitől bolhásodott be újra, benti cicc, 1-2 percre megy ki felügyelettel az udvarra, de nem hiszem, hogy onnan, mert a kutya mindig kint van és ő nem bolhás. Idegbajt kapok már a rohadt bolháktól, nem tudom, mit tehetnék még.

Kapott Milbemax féreghajtót is reggel, ez mennyi idő alatt fejti ki a hatását?

Köszönöm annak, aki segít!


2014. okt. 2. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

A féreghajtó már másnap hat, ha van benne féreg.

A lakásban megcsináltad a bolha írtást? Mert a cicáról a felnőtt, jóllakott bolhák szépen lemennek lepetézni. A peték pedig igen gyorsan kikelnek.

2014. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kimostam mindent, és fújtam mindenhová bolhairtót, nem hiszem, hogy ez a baj. Szerintem inkább maradhatott valahogy 1-2 túlélő, másra nem tudok gondolni. Egyébként egy eleven, életvidám kiscica, csak ezekkel a nyamvadt bolhákkal küzdünk mindig... :(
2014. okt. 2. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:

A lakásban a bolhairtást legalább 3x meg kell csinálni. Az élő bolha még lerakja a petéit.

Azért, mert a kutya nem bolhás, a cicád bőven felszedhet újabb bolhát az udvarról.

2014. okt. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De ha kintről vannak a bolhák, a kutyában hogy nincsenek? Akkor a lakást meg befújom még párszor, köszi a tippet, aztán remélem már tényleg sikerül megszabadulni tőlük, mert megőrülök. Mondjuk nekünk nem okoznak különösebb gondot, nem leptek el mindent meg ilyesmi, csak szegény cicát sajnálom, mert benne állandóan látom :( Fogdosom őket kézzel is, de az ugye önmagában nem elég. Most nagyon vakaródzik, gondolom hat a cucc, a múltkor is ez volt.
2014. okt. 2. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!