Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem szereti a cicám a...

Miért nem szereti a cicám a pörköltet?

Figyelt kérdés

Direkt a szép husikat adom neki, és nem eszi meg. Lehet hogy a fűszeres ételeket nem szereti? Van olyan is, hogy amit el tud lopni (sülthús darab -sima fűszertelen husi-, főtt krumpli, kifőtt házitészta üresen) azt falja (a gyúrt tésztát ellopja, és úgy nyeli, mint kacsa a nokadlit, alig tudom elvenni tőle). De ha elé teszem, nem kell neki, utálattal fordul el tőle).

Csak ő ilyen fura jószág?


2014. okt. 6. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az állatok nem szeretik a fűszeres dolgokat, és nem is szabad nekik erősen fűszeres kaját adni. Elvileg ha lemosnád a húsfalatról a szószt, akkor szeretnie kéne, ezt próbáltad már?
2014. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte magad megadtad a választ. A cicáknak nem való a fűszerezett cucc. Nincs szükségük sóra, borsra, pirospaprikára.
2014. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy nem szereti! A sok fűszer hasmenést, hányást és egyéb gyomorproblémákat okozhat egyes macskáknál. Az enyéim sajnos eszik, én nem szoktam adni, csak a hülye szomszéd adott régen. Nem is tudom mit képzelt nem etetem a macskáimat?

Én prémiumtápot adok nekik valamint nyers színhúst. Néha kapnak maradékot, de az nem fűszeres, mert nem bírják.

Ne adj neki ilyeneket, csak macskának való étellel etesd!

2014. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Macskáknak megvan a magukhoz való ízlésük, nem nagyon találsz két teljesen egyformát.

Volt olyan cicám amelyik kezdetben a nyers húst alig akarta megenni, másik a zacsis kaját preferálta és a tápot nem szívesen ette, harmadik meg a tápot preferálta az alutasakost kevésbé szerette, harmadik meg imádta a humán kajákat fűszeres pörköltet is, és a fűszertelen alutasakost alig ette.

2014. okt. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azt hiszem tényleg ahány macska, annyiféle ízlés. 4 Az én macskám nem kap nyers húst, se prámium tápot. Viszont megeszik mindenféle alutasakost, és száraztápot is. Nem válogat. A főútt husit megeszi azért, és enné a nyerset is, de én nem merek adni neki.

Ahonnan jött, ott kapott nyers húst, de olyan kis nyamvadt volt, vékonyka, nyeklett össze-visza. Most erős, izmos cica.

Szóval azt hiszem én is, hogy a cia nagyjából tudja mit szeret, és azt kell neki ebből adni, ami nem árthat.

2014. okt. 7. 12:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy megeszi a szemetet is, hiszen tele van ízfokozóval, de hidd el nem lesz hosszútávon egészséges ha szupermarketes táppal eteted. Egy macskának nincs szüksége pl. konzervre, ha elegendő vizet, macskatejet, és színhúst kap. A konzervek 81%-a víz és akkor még csak a Whiskasról beszélek. És akármilyen hihetetlen: prémiumtáppal sokkal olcsóbban kijövök, mert jobból kevesebbet kell adni, amikor konzervet ettek, éheztek egész nap.
2014. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!