Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskám az olcsó vacak...

Ha a macskám az olcsó vacak tápokat szereti akkor azzal etessem?

Figyelt kérdés
Én megvettem neki a legjobbakat de beleszagol és el akarja ásni... persze ha nincs más akkor egy nap megeszik belőle vagy 6 szemet... de nem hinném hogy ez jó neki ha ennyit eszik csak. Az olcsó, kevés hústartalmú kajákat szereti, etessem olyannal? Esetleg azok közül melyik a legjobb?
2014. szept. 3. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Ha azt szereti akkor azzal etesd
2014. szept. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem jó, azért szereti őket, mert teli vannak nyomva cukorral meg mesterséges ízesítéssel. Ha jót akarsz a macskádnak, nem eteted ilyenekkel.

A mi cicánk pont ilyen volt, csak a legvacakabb tápok "ízlettek" neki. Egyszer aztán elkezdett nem enni. Állatorvos azt mondta, fogköve van a kajától, szedessük le. Beküldtük, nagy műtét lett belőle, mert a fogkő alatt el voltak rohadva és betályogosodva a hátsó rágók, a cicának már a folyadék lefetyelése is fájdalmat okozott, azért nem evett. Ki kellett őket műteni. Onnantól soha többet nem adtunk neki tápot. Nyers koszton, alkalmanként főttön (disznóhúst nyersen nem szabad) él, elmúlt az állandó vedlése, a szájszaga, jó kondiban van, és falja a kajákat, amikre korábban finnyázott.

2014. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyereked csak a nyalókát szeretné meg a kólát, akkor csak azt adnád neki?


Szerintem nem. Azért szereti azokat, mert telerakják ízfokozóval.


Adj neki rendeset. Ha nem eszi, nem eszi. Majd az éhség megtanítja, hogy nincs válogatás.

2014. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha a gyereked csak chipset, csokoládét és mekis hamburgert hajlandó fogyasztani kólával, akkor azon neveled fel?

Naugye.

2014. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha ízlik neki akkor azt add neki! :) :D

(kutyaszalámit is ehetnek a macsekok! ;) )

*MartiSto*

2014. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Ha idősebb cica, akkor jó és védi a veséjét is, ha alacsonyabb a fehérjetartalma az ételének. Persze nem csak ezen múlik, a foszfor, nátrium stb. is számít, de a fehérjére a legkönnyebb figyelni.


Ha fiatal, akkro kifejezetten sok fehérjére van szüksége az egyebek mellett.


Az enyém öreg és rossz veséjű cica volt, nem ette meg a gyógytápokat, sem a száraz eledelt és még 4 évig élt úgy, hogy a Lidl sajátmárkását ette, a Felixnek (nem olcsó) van amiben csak 6,5% a fehérje a konzervében, azt is szerette.


A Fressnapf saját tápjait is szerette ezen kívül és azok szerintem még jók is.

2014. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6 -os vagyok

Én is főztem neki, amikor kiderült, hogy mi a gond, de rá sem nézett. Kiszámoltam a napi (alacsony) fehérjemennyiségét, zöldségekkel, rizzsel, tésztával pótoltam, hogy hízzon kicsit, de nem volt hajlandó megenni és éhes volt és kínlódtunk.

És VetriDMG-t kapott, meg Calopet pasztát, és sok sok malátapasztát, hogy fel legyen turbózva vitaminokkal is, ezek egyáltalán nem olcsóak, de bármivel próbálkoztam, semmiből nem evett meg egy harmadnyi mennyiséget sem, amire szüksége lett volna, kivéve az olcsóbb konzervek.

A Fit+Fun (Fressnapf) volt a legkedveltebb konzerv, amit evett, úgy emlékszem.

2014. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A tápon kívül nem eszik semmit, se nedves macskakaját, se húst, se felvágottakat, se semmi ilyet. Csak tápot és csak a rosszakat.

A gyerek példa nem jó, nyilván ha már dönteni tud akkor azt eszik úgyis amit ő akar, nem lehet senkit semmire kényszeríteni.

A macskát lehet... de vajon érdemes? Jobb a napi 6 szem minőségi táp, mint a normális mennyiségű vacakabb táp? Nyilván egyik sem jó... de ha választani kell?

2014. szept. 3. 15:47
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem akkor a rosszabb minőségű és adjál mellé valami kiegészítőt, próbálkozz a konzervekkel is azért.

A macskák teljesen tönkremennek az éhezéstől, speciálisak mindenben.

A régi állatorvosunk egyszer azt mondta, hogy a macska 100 napig is kibírja élelem nélkül, igaz, akkor már nagyon rongyul néz ki.

(Meg persze tönkremegy a veséje, mája, szeme stb.)

2014. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Előbb utóbb úgyis megeszi, ha nem kap mást. Leteszed elé a minőségi tápot, és nem adsz neki mást amíg az el nem fogy, ennyire egyszerű. Nem hülye a macska, nem fog ezért éhen halni.
2014. szept. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!