Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 3 ónapos Maine Coon...

SimiAdreee kérdése:

Van egy 3 ónapos Maine Coon kandúrom. Hány kg-nak kell lennie? Ivartalanítsam vagy ha ivaros marad akkor sem fog jelölgetni a lakásban? Ha ivartalaníttatom lehet, hogy nagyobbra nőne?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 09:35
 1/9 Vicuska87 ***** válasza:
70%

Hehe, hát ez vicces kérdés!


Ha fajtatiszta Maine Coon cicád van, akkor gondolom, hogy a szerződésbe, amit kaptál abban kivan kötve, hogy köteles vagy ivartalaníttatni, különben a cicát visszaveszi a tenyésztő!

2012. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Jeannie ***** válasza:
100%

Nekem is Maine Coonom van :)


Ha tenyésztőtől van, és fajtiszta, akkor valahol fél-egy kg között kellene legyen, mert fél éves korára lesz kb. két kiló, persze attól függ, hogyan eteted. Egy éves korában kb. 4 kg, és egy-két éven belül felmegy 6kg-os súlyig. Hidd el, nem akarsz majd ennél nagyobbat :) Ha az öledbe ül, elzsibbad a lábad.


Ha nem tenyésztőtől van, akkor meg nagy valószínűséggel nem is fajtiszta, és átlag házimacska méretű marad, szóval fél évesen lesz egy kiló, három hónaposan kb. 60-70 dkg.


Mindenképp ivartalanítsd, ez a felelős állattartás alapja. Ha ivaros marad, mindenhol jelölni fog, nagyon büdös lesz, és koszos, csapzott, kezelhetetlen, csak a kajáért fog dorombolni. Más kandúrokkal összeverekedve csúnya sebeket, fertőzéseket fog összeszedni, némelyikbe bele is halhat. Nem beszélve a sok kiscicáról, amit csinál, aztán a kútba dobják, mert tudnak velük mit csinálni :(


Ivartalanítással mindegyik cica nagyobb lesz, mert lenyugszik, oda kell figyelni, és minden nap átmozgatni jól :) Kaját is érdemes úgy választani neki, hogy steril cicának valót, mert veseproblémások lehetnek.


Ha törzskönyves, tegyél bele chipet, mert lopkodják őket. Főleg ha kijárós.

2012. nov. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A maine coon-om 100% hogy fajtatiszta,de nincs törzskönyve és semmilyen szerződést nem kaptam hozzá...
2012. nov. 22. 11:57
 4/9 A kérdező kommentje:
Teljesen benti cicust szeretnék belőle,egyre inkább az ivartalanítás mellett állok,csak előbb tájékozódni akartam.Jó minőségű tápot kap (nem kitekatot és társait...) és próbálok mindent megadni számára attól még hogy nem törzskönyves...
2012. nov. 22. 12:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 hónapos múlt, lánycica és 4,5 kilós.
2012. nov. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs törzskönyv, akkor mégis mivel tudod igazolni, hogy 100% fajtatiszta? :)

Én tudom igazolni, h enyém az ;) és nem azzal, h rámondom, hogy Coon.

Egyébként attól, h Coon-jegyű macska, még nőhet nagyobbra a házimacskáknál.

Egyébként kérdésre válaszolva: ivartalanítással jobban jársz, főleg ha bentinek akarod. Van olyan Maine Coon, amely valóban nem jelöl, de sajnos a legtöbb kandúr igen.

2012. nov. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Onnan tudom,hogy 100%,hogy fajta tiszta maine coon,hogy ismerősömtől van a cicám,akit eléggé jól ismerek rég óta és törzskönyvesek a cicum szülei és jópár almot láttam már tőlük... :) De engem sosem érdekelt hogy egy állat törzskönyves e vagy sem...Esetleg majd mutatok róla képet ha valakit érdekel... :)
2012. nov. 22. 16:20
 8/9 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

az én maine coon kandúrom most 3 éves, kb 7 hónapos volt, amikor ivartalaníttattam.Nem nőtt nagyobbra szerintem, bár sajna elég rossz evő,de legalább nem hízott el...,6.8 kg úgy, hogy sovány(éppen most mászott a fotelben mögém).

Nem jelölget, mert megelőztük, nyugodt,de ha kell felpörög játék közben,imád rohangálni és játszani.

2012. nov. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most mértem meg a macsomat konyhai mérlegen és 2464g pontosan. :) Amúgy ő jól eszik,Brit Care Cat Kitten tápot kap. Lehet maine coon és oroszlán keverék... xD
2012. nov. 22. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!