Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ellopták a macskám mit lehet...

Ellopták a macskám mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
1hete vasárnap eltűnt a kölyökmacskánk, 1-2 napig vártunk hátha visszajön, de nem. A szomszédunkban egy öregasszony lakik, van egy 13 éves lány unokája aki hétvégente szokott eljönni hozzá látogatóba. Eleinte nem is gyanítottuk, hogy közük lehet a dologhoz, de miután megkérdeztem az szomszédot nem látta-e, és furcsán viselkedett és értelmetlenül magyarázkodott arról, hogy hol lehet a macska gyanús lett, szerintünk az unokája vihette haza a macskát. Mostmár 100% ban biztosak vagyunk abban, hogy így volt, ismerősnek az volt az ötlete, hogy nézzük meg a lány facebook oldalát, hátha rak fel képet a macskáról. Abban a percben megnéztem az oldalát, láttam, hogy ott a macskám a képei közt, de mivel vasárnap készültek a képek(igaz vasárnap este tűnt el)és itt a szomszédban nem bizonyítja egyértelműen, hogy nála van. Ma ismét megnéztem az oldalát hátha friss képeket tesz fel, de helyette a régi képeket is letörölte-vagy csak ismerőseinek tette láthatóvá. Szerintetek mit tudnék tenni, hogy visszaszerezzem a macskámat?

2014. okt. 7. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Van-e chip a cicában? Be lett-e regisztrálva? Mivel tudod érdemlegesen bizonyítani, hogy a tied a macska?

Akinek kijárós cicája van, annak az ilyesmi is bekövetkezhet. Egy utcán magában mászkáló cica senkié és mindenkié.

2014. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell mondani, hogy tudjátok, hogy ott a cica, ne hazudjanak, láttátok facebook-on, hiába lettek azóta letörölve a képek. Rendőrrel is lehet fenyegetőzni, attól függetlenül, hogy komolyan gondoljátok, vagy sem (nekik azt nem kell tudni, hogy nem gondoljátok komolyan). Mondd azt is, hogy bizonyíték van róla, hogy tietek a macska, mert van orvosi kis könyve, benne az oltások ideje-fajtája, és fénykép is van mellé, és egyértelmű, hogy ő az a cica, és ezáltal az is bizonyítva van, hogy a tietek.

Esetleg lehet mondani a néninek, hogy ha ennyire szeretne macskát az unokája, menjen menhelyre és vigyen el egyet onnan, vagy ha kicsit kérdezősködik, biztos talál (én még nem hallottam olyat, hogy valaki macskát szeretett volna, és ne adtak volna neki rögtön 3 helyről...), és ne mástól lopjon! Mindezt kioktató hangnem. Az ilyen megérdemli.

2014. okt. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát visszakérheted, aztán vagy adják vagy nem. Ha tudod bizonytani hogy a tiéd, akkor tehettek feljelentést. Ha nem akkor ezt buktad.
2014. okt. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem valahogy lopd vissza, ugyanúgy ahogy tőled ellopták. És a további ilyen ellen pedig rakassatok chipet a cicába, ami igazolja, hogy a Ti tulajdonotok, és ellopása következményekkel jár! Sokak szerint ez hülyeség egy egyszerű macskáért, de én megértelek mert nagyon a szívéhez tud nőni az embernek egy cica is. :) Ne adjátok fel, vissza kell, hogy adják, hiszen a tietek! Egyszerűen állítsatok be hozzájuk és vigyétek el a cicát. Rendőrrel is fenyegetőzhetsz nyugodtan! Ha pedig visszaszereztétek próbljátok meg bentre szokatni és maximum a dolgát elvégezni járjon ki de alomra is szokathatjátok, és a chipbeültetést is érdemes elvégezni, nehogy megint előforduljon. Rengeteg gazdára váró cica van csak a facebookon érdemes körülnézni, de tényleg.. Ezt add a lány tudtára is! Egyébként ha normálisak a szülei és ezt megtudják akkor szó nélkül visszaadják a cicát.
2014. okt. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!