Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám a szennyvízből...

A macskám a szennyvízből iszik, mit csináljak, hogy máshova szokjon? Kinti macska.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy falun lakunk, és itt még nem történt meg a csatornásítás, ergo minden háznak van saját aknája, oda megy a leengedett fürdővíz, mosógépből a víz, konyhából WC-ből stb... Az akna körül mindig szokott lenni kisebb víztócsa, akkor is ha frissen van tisztítva az akna (bár nálunk már régen volt). A probléma az, hogy néha ebből iszik a cica, ami mondanom se kell nem túl gusztusos, és nem is hiszem, hogy egészséges neki. Az udvarban több helyen is van neki kitéve víz, de ő ebből iszik... Azt tudom, hogy nem szeretik, ha a kajájuk közelében van víz, így igyekszem távolabb is tenni a kajájától vizet, de azokból nem iszik... Amikor látom, hogy az szennyvízből iszik, akkor mindig megfogom, és átrakom a tálkájához, akkor ott folytatja az ivást, de alapból sosem oda megy... Hogy szoktathatnám oda? Nem lehetek a nap 24 órájában mellette, hogy azt nézzem mikor iszik, és áttegyem olyankor. Még több helyre tegyek ki neki az udvar különböző pontjain?
2014. szept. 28. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha leöntenéd vagy lelocsolnád tiszta vízzel ami az emésztőből kiszippantottak? Ez nem normális hogy tócsa van, és emberekre sem valami higénikus szerintem ... Én nem hagynám ott az tuti. Nekem a kutyám próbálkozik mindig az emésztővel, de mondjuk nálunk normálisan szippantanak, nem hagynak semilyen tócsát. Én is falun lakom, de ha esetleg az a gond hogy televan a gödör, ne hagyjátok hogy kijöjjön az emésztővől a víz, mert komoly dugulások lehetnek (tapasztalat). Ha pedig nem szippantanak normálisan a te dolgod eltüntetni a vizet! A lényeg hogy tisztasás legyen mindenhol és akkor nemfogja a szennyvizet inni!
2014. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az e a probléma nálatok is, de pl. a mi cicáink utálják, ha a tálkájuk alumíniumból van, vagy ha túl kicsi átmérőjű, tehát ha evés közben a bajszuk hozzáér a széléhez. Hülyén hangzik, de így van. Esetleg próbáld ki.
2014. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

rendben, köszönöm!

Nálunk műagyag a tál, de akkor kipróbálok több agyagból és több méretből is!

2014. okt. 8. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!