Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehetett ez a hirtelen...

Mitől lehetett ez a hirtelen egyensúlyvesztés, bizonytalan járás?

Figyelt kérdés
13 éves, ivartalanított kandúr cicám ma reggel nagyon furcsán viselkedett. Reggel felkeltem hogy enni adjak neki, ott várt a konyhában ahogy mindig szokott, de olyan volt mintha részeg lett volna, össze-vissza dűlöngélt, felborult, járás közben elesett, nem tudott egyenesen menni. Ettől függetlenül szépen evett, nem látszott rajta hogy más probléma lenne. Nagyon megijedtünk, már gondolkoztam mikor induljunk az orvoshoz, de aztán egy 5-10 percmúlva mintha mi sem történt volna, teljesen elmúlt ez a dűlöngélés. Ugyanúgy viselkedik ma mint mindig, jó étvággyal eszik, aktív, dorombol, semmi jelét nem mutatja hogy bármi baja lenne. Oltott, rendszeresen féregtelenített, kijárós cica egyébként. Nem fiatal már, ezért is aggódom nagyon. Vigyem azért el orvoshoz a biztonság kedvéért?
2014. okt. 8. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvos, akkor is, ha most látszólag jól van! Tipikus mérgezési tünet, de még sok minden más is lehet.
2014. okt. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet mérgezés, vagy betegség, vírus okozta idegrendszeri tünet is.

Volt egy cicám akinek leromlott az egyensúlyérzéke, miután felépült egy betegségből, ő a harminc centis ágyról leugorva is felborult, ezért benti macska volt.

2014. okt. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azóta semmilyen tünete nem volt, a legkisebb sem, ezért nem tettem ki a szállítás okozta traumának az állatorvoshoz. Fogalmam sincs mi okozhatta, se előtte, se azóta nem láttam ilyet tőle, remélem nem is fogok.
2014. okt. 10. 20:39
 4/4 anonim válasza:

Az előző macskánk hasonló tüneteket produkált, sőt egy oldalra dőlt, körben járkált. Az állatorvos mérgezésre gyanakodott. Néhány nap alatt elpusztult.


A jelenlegi macskánk 11 éves ivartalanított nőstény. 3 hónappal ezelőtt kergetni kezdte saját farkát, és mivel a gyerekek nagyon mókásnak találták levideózták. Most ugyanazokat a tüneteket kezdte produkálni, mint a korábban elpusztult cica. Egyenesen nehezére esik menni, balra fordul amikor elindul. 3 nappal ezelőtt az állatorvos megvizsgálta, idegrendszeri problámára gondolt az idős kora miatt. Hétvégén roszabbodott az állapota, nem eszik, nem iszik, a meleg fekhelyről ki vonszolta magát a szabad ég alá (éjszaka 14 C). Ma reggel még mutatott életjeleket, ezért állatorvos ismét megvizsgálta, ott rendkívül elevenen hadakozott a vizsgálat ellen.

Az orvos vért vett tőle. Ki volt hűlve és száradva.

2022. szept. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!