Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő alatt szokik össze...

Mennyi idő alatt szokik össze két macska? Látszik előre ha nem fog menni?

Figyelt kérdés

Eddig csak olyan tapasztalatom volt, hogy nem szerették meg egymást. Évek alatt sem.


Két hete magamhoz vettem egy fiatal féléves cicát, majd egy héttel később egy néhány éveset. A kicsi fél a nagyól, elbújik, meghunyászkodik, elszalad, a nagy meg megkergeti, de nem bántja. Az alatt az egy hét alatt, míg a kisebbik maga volt, sokkal nyitottabb és bújósabb volt, most mióta itt a másik, sokkal idegesebb szegény, és rengeteg időt tölt különböző fedezékekben, többet harap, és alig dorombol, pedig előtte szinte ránéztem és dorombolt.


Arra gondoltam, hogy jó jel, ha nem verekednek, de úgy sajnálom a kicsit, hogy ennyire fél és feszült. Össze fognak jönni? Vagy a kicsi mindig ilyen félős és ideges marad mostmár?


2010. jan. 23. 21:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem adj nekik időt. Meg fogják szokni/szeretni egymást. Csak nagyon lassan. Eddig a kicsi volt az úr, most megoszlik a figyelmed. Próbáld csak akkor simogatni a nagyobbat, amikor a kisebb nincs ott. Szentelj több figyelmet a kicsinek, sokkal többet. Kapjon mindig ő először enni, míg bele nem kezd, addig ne adj a nagynak sem. Őt símogasd meg mindig előbb, vele játssz és foglalkozz többet.

Kiartás, csak idő kell nekik!

Sok sikert!

2010. jan. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!