Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mind a 4 kismacskámnak be van...

Mind a 4 kismacskámnak be van gyulladva a szeme, az orvos szerint mind megfog dögleni?

Figyelt kérdés

Kb 3-4 hetesek lehetnek, kb 1 hete kezdett begyulladni a szemük, az elsőnek mind a 2 egyszerre, szóval csak alig-alig volt kinyitva neki, ezért elvittük a dokohoz, akinél ott volt pár napig, aztán megdöglött. Ő azt mondta, hogy ez azért van mert vérfertőzöttek, és nem lehet mit tenni, mind meg fog dögleni.

A másik háromnak viszont csak az 1ik szeme van begyulladva, és amúgy nincs semmi bajuk, játékosak, esznek rendesen... szerintetek mi lesz velük?

(a szemük am elég rendesen be van gyulladva, gennyes az egész, és nem olyan enyhe mint általába kismacskáknál szokott lenni, hogy 1-2 szemcsepp megoldaná)



2014. okt. 19. 01:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem tudom.. nálunk is volt már párszor, hogy nagyon be volt gyulladva a szemük, de utána meggyógyultak.. szóval szerintem van esély rá, hogy túl élik..:) Kamillázátok a szemüket, az használ :)
2014. okt. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Ez hazugság. A legöregebb, legostobább állatorvos is tudja, hogy mi ez és azt is tudja, hogy milyen egyszerűen lehet kezelni, ha időben ellátást kapnak.


Te nem voltál állatorvosnál, nem is akarsz menni azért keresel itt házi megoldást!


"nem olyan enyhe mint általába kismacskáknál szokott lenni, hogy 1-2 szemcsepp megoldaná"


Az enyhére se csak szemcseppet adnak, de ami szemcseppet adnak az is vényköteles, de végül is ez már mindegy, a te macskáid azért néznek így ki, mert el lett hanyagolva a gond, ameddig enyhe volt. Tudod általában enyhén kezdődik, aztán, ha leszarják bedurvul.


Gratulálunk!

2014. okt. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
A kamilla meg szárít és van amelyik macskát kifejezetten irritálja, ha már ilyen gyógytea szart ajánlanak, akkor inkább a körömvirág szirom tea szokott lenni, de még a forralt vízzel sincs baj. De ezek SOHA nem fogják megoldani. KEVÉS. Ez max. kiegészítés, hogy a megfelelő gyógyszerezés mellett legyen mivel lemosni a szemét. De nem gyógyít.
2014. okt. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én valóban nem voltam az állatorvosnál, tesóm vitte el oda, a doki mondta hogy ott kell hagyni, majd 1-2 napon belül megdöglött. A halála pontos okát nem tudom, azt hiszem leálta tüdeje vagy mi, a lényeg h a vérfertőzés miatt vmi genetikai hiba... az hogy a szemük be van gyulladva csak 1 faktor..


Külömben meg itt falun a macskák jönnek mennek, nekünk jelenleg 2 nőstény van, idén ez a 4. alom. Rend szerint kb 1 hónapos korukban mindig elajándékozzuk vkinek.. és néha előfordul hogy az egyiknek be van gyulladva a szeme aztán vagy elmúlik magától vagy teszünk bele szemcseppet (vényköteles, de ki állította hogy nem az?).


Am meg ezek kinti macskák, adunk nekik enni, néha megsimogatjuk jácunk velük, aztán ennyi. A kismacskákat meg volt hogy hetekig nem láttam mert kit érdekel, macskák, jönnek-mennek...


Tehát abból hogy be van gyulladva a szemük te tudod hogy mi ez? Mert csak egy dolog lehet, igaz? Nem lehet 100 másik betegségnek egyik tünete, csak egynek?


Nem hazudtam egy szóval sem. Nem is értem mi értelme lenne itt, az interneten. Ráadásul névtelenül

2014. okt. 19. 03:48
 5/15 A kérdező kommentje:
am abból ahogy írsz te biztos vmi 35 éves szűz macskásnéni vagy , aki 20 macskával éll a házban, és a macskatartás más formáját el sem tudja képzelni.
2014. okt. 19. 03:53
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel macskanátha. Ami igazából nem nátha, nem megfázott, nem huzatott kapott a szeme, hanem egy vírusfertőzés. Csak macskanáthának hívják, mert tünetei hasonlítanak a náthára. Gyógyszer kell rá, nem drága. Ha nem kapnak gyógyszert nagy valószínűséggel valóban elpusztulnak. Lehet már így is késő, de minél több ideje tart, annál kevesebb az esélyük.
2014. okt. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Mackanátha. Lehet kezelni, csak pénzbe kerül.. Ivartalanítani kellene a nőstény macskákat.Bár az is pénzbe kerül...Felelős állattartás ismét..
2014. okt. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Drága kérdező! Pedig, aki írta, hogy hazudsz annak tökéletesen igaza volt! Amúgy tanulj meg helyesen írni, mert így egy primitív taknyos kölyök benyomását kelted. Az írásod stílusára meg kár a szót fecsérelni.
2014. okt. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
OFF:És nem "megdöglenek", hanem "elpusztulnak", ha már a "meghalnak" kifejezést túl kultúráltnak tartod. ON
2014. okt. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

igen, mi is macskanáthára gondoltunk, de a doki nem azt mondta :(

20 óra ébrenlét után valóban nem a helyesírás az erősségem...de mit számít ez, ez nem egy fogalmazás, nem ez a lényeg

Amúgy meg ne engem ne vezz kultúrátlannak, ha te vagy az. Amennyire én tudom, a megdöglik, zabál, vemhes, stb szavakat állatokkal kapcsolatban használják, ismételten, nem ez a lényeg.

2014. okt. 19. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!