Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Három hónapos cicám öt napja...

Három hónapos cicám öt napja kapott oltást. Akkor a szemei kicsit pirosak és duzzadtak voltak. Az orvos az oltáskor felírta neki a Tobrex nevű szemkenőcsöt azzal, hogy már az oltástól is javulni fog a szeme. Mennyi idő míg rendbe jön?

Figyelt kérdés

Kicsit javult is, de piros még mindig a szemhéja és duzzadt. Mennyi idő lehet a javulás? Kiengedjem a szabadba? (nagyon szeretne kimenni)


(A cicát két hete hoztam el az előző gazdájától. Akkor nem volt semmi baj a szemével, csak harmadnapra reggelre lett csúnya.

A cica nem járt ki, nem érintkezett az ittléte alatt más macskákkal.

Az orvost most nem tudom elérni, hogy megkérdezhessem.)



2014. júl. 26. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Hova akarod kiengedni?

Teraszra, kertbe, ahonnan biztos nem megy el sehova, szerintem igen.

2014. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az udvarra akarom kiengedni, de felügyelettel, nehogy elkószáljon.
2014. júl. 26. 14:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Felügyelettel kimehet, a legjobb talán a hám lenne. Még ilyen pici nincs baj vele, könnyen megszokja.

A tobrexet viszont remélem tudod hogy akkor is egy hétig kell használni ha már meggyógyult mert antibiotikum, szükség esetén tovább.

Nálam 4 hetes cicának igaz duzzadt és piros nem volt a szeme, csak gennyedzett és össze ragadt, nekünk 3 nap alatt jött rendbe.

2014. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy amíg háziállatod nem twljesen egészséges, addig nem szabad neki védõoltást adni, mert sokszor elmegy a hatása!!
2014. júl. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam. De az orvos azt mondta, hogy valami cicabetegsége van, valamilyen bacilus van a szervezetébe, erre is jó a védőoltás.

És valóban, jobb lett a szeme már másnapra, de még messze nem jó.Tegnap reggelre össze is ragadt az egyik.

Ma már jobb kicsit, de piros a szemhéja.

Nem árt neki hogy kinn van a levegőn? Ott kaphat fertőzést vagy bacilust többet is nem? Még akkor is ha csak a fűben kóricál.

2014. júl. 27. 07:42
 6/6 A kérdező kommentje:

3-as:

felügyelettel van kinn naponta úgy két órát, nem szeretnék hámot rá, eddig egy cicámnak se volt, és nagyon jól megszokták hogy kinti-benti cicák.

A mostani cicámnál kicsit más a helyzet, és aggódom. Rég volt ilyen kicsi cicám, nem tudom mi a jó neki, mi nem.

2014. júl. 27. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!