Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskakarmolás! Most akkor mi...

Macskakarmolás! Most akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

Szomszéd macskája kaparta a bejárati ajtómat, úgyhogy kimentem megsimogatni, viszont nagyon agresszív, és megkarmolt. Kb. 5mm-es, vérzett is. Gyorsan lemostam hideg vízzel. Aztán utána néztem a neten, és láttam hogy szappanos vízzel kell, úgyhogy úgy is lemostam. Viszont azt is olvastam, hogy nyirokcsomó gyulladásnak is fenn áll az esélye! És most rohadtul beparáztam, mert végzős vagyok, nem annyira szeretnék hiányozni a suliból... meg amúgy is félek. Ráadásul ez még majd csak hetekkel később derül ki, hogy most mi van... De ha csak fél cm-es, és éppen hogy csak egy picit vérzett, és még le is mostam (mondjuk a szappanos kézmosást csak 15perccel később csináltam meg) , akkor mennyire valószínű, hogy lesz valami a nyirok csomómmal? Esetleg valakinek hasonló tapasztalata? A válaszokat előre is köszönöm!


19/L



2014. okt. 19. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Macskakarmolástól még soha semmi bajom nem volt, nyom nélkül gyógyultak, stb. Még szerencse, hogy nem olvastam azokat az oldalakat, amiket te, különben már minimum 20x meg is haltam volna.
2014. okt. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hol karmolt meg a maccs? Ajánlatos lenne Betadinnal naponta lekezelni. Lassan fog gyógyulni. Ha nagyon parás vagy, kérhetsz egy tetanuszt is. Igazán kicsi sebed lett.
2014. okt. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, hogy az egész alkarom tele volt macskakarmolással... Azt hiszem egy PICIT túlreagálod.
2014. okt. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz. Van egy 12 hetes kismacskám, úgy néz ki a kezem, mintha tüskebokorba nyúlkálnék folyton, mert egyfolytában támadja, játszik, csak egyre erősebb, ahogy nő :) Már 5 hete él velem, rengeteg sebem van, tiszta karmolás mindkét kezem és alkarom, mégis élek :D

Ne parázz, megmaradsz, bőven elég, hogy kezet mostál, nem kell erre ráfeszülni és vizsgálgatni magad. Semmivel se rosszabb a macskakarmolás, mint egy bármilyen karcolás.

2014. okt. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyám borogass..
2014. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz
2014. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5 mm-es, vérzett is? Neken 5 cm-es is volt és úgy vérzett. (a kicsi macskám nem szereti ha felveszik, de nagyon nem) Semmi bajom se lett tőle. A seb begyógyult és kész.
2015. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!