Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám vemhes és szerintem...

A cicám vemhes és szerintem most ebben a pillanatban szülni fog, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. aug. 12. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A macsok általában megoldják maguk. Ne piszkáld, csak figyeld, nehogy baj legyen. Ha valami nem stimmel, hívj orvost, de valszeg nem lesz rá szükség. De azért ne itt ülj a gép előtt, legyél a közelében, hogy lásd, ott legyél ha netán baj lenne.
2008. aug. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Ha tapasztalatlan vagy, inkább én hívnék a helyedben orvost. Nem hiszem, hogy észrevennéd, ha valami probléma lenne, ilyenkor a részletekre nagyon nem ügyel az ember izgalmában. Nekünk a kutyám szülését orvos "vezényelte" és nem bántam meg. Sokkal nagyobb biztonságban éreztem a kutyát. De azért készíts elő meleg vizet, törlőkendőt, ollót. Amikor a cicusok jönnek ki, kicsit törölgesd meg, de nagyon óvatosan és tedd le a mama mellé. És a cicamamát helyezd egy kényelmes helyre amit kibélelsz ronggyal. Ha a mama nem rágná el a köldökzsinórt, azt neked kell majd elvágni, úgyhogy figyelj rá! Boldog cicázást :)
2008. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt javaslom ne nyúlj a kölykölhöz mert idegen szaguk lesz.
2008. aug. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hagyd békén a macskádat, főleg ne nyúlj a cicákhoz közvetlen szülés után, nemhogy törölgetés meg miegymás. A macskád nagyon ügyesen el fogja intézni, ne avatkozz közbe.
2008. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Te semmit.A macskák maguktól megszülik.Az én macsekom eddig kétszer szült már.Hagyd békén ne zavard őt mert ha megzavarod akkor később el is hordhatja a kicsinyeit.De ha elég jó a kapcsolatotok akkor nem viszi el a kicsinyeit.Az én macskám nem vitte el mindig meg engette hogy kézbevegyem mert tudja hogy nem bántom őket.
2008. aug. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, haggyad csak szülni!!! Közbe odamehetsz hozzá rá-rá nézni, megsimogatni, meg hogy mi a pálya!!! Az én macskám hét éves, szóval eltudod képzelni hogy mennyi macskaszülést néztem végig!!! Ha esetleg néha jön egy-két erősebb lökés neki, és ki akar menni a helyéről akkor fogd le!! Az enyém is csinálta egy kétszer ezt!!! Kaját nem kell neki adni!! Majd ha minden elcsitult akkor lehet!! Annyi a lényeg, hogy tiszta helyet készíts neki, mondjuk ruhával vagy szivaccsal kibélelve és ha megszült akkor cseréld ki majd tisztára!!!
2008. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!