Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg macskanátha? Van...

Tényleg macskanátha? Van esély arra, hogy helyrejöjjön?

Figyelt kérdés
A cicám napok óta alig eszik, lázas, fáj a torka. Elvittük állatorvoshoz, aki macskanáthát diagnosztizált nála, ellátta. Viszont nem vagyok biztos benne, hogy tényleg az-e a baja, könnyezés, orrfolyás, tüsszögés nem látható a cicánál. Holnap megyünk kontrollra, sajnos az állapota nem sokat javult. Kapott vitaminpasztát, a dokinál injekciót (antibiotikum, vitaminok, plusz vmilyen lázcsillapító), itthon próbáljuk langyos húslevessel etetgetni a doki tanácsára. De már teljesen el vagyok keseredve :(
2010. jan. 25. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Figyelj! Menj el egy állatpatikába és vegyél Calopet pasztát. Nem olyan drága. Az állatok szeretik az ízét.

És egészen kis adagban, egy borsószemnyiben is benne vannak a létfontosságú anyagok. És könnyen le tudja nyelni. Akár a nyelvére, ínyére is rákenheted. Takargassátok be, tartsátok meleg helyen. Meg lehet gyógyítani, de most a ti gondoskodásotokra szorul

2010. jan. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ilyen pasztát kapott, azt mondta a doki, hogy ez életben tudja tartani, ha nem eszik semmit, akkor is. De nagyon aggódom érte, iszonyat rosszul néz ki :( A lakásban a legmelegebb pontokra kiraktam neki fekhelyet, ezt használja is, mégis úgy érzem, hogy ez kevés.
2010. jan. 25. 13:39
 3/11 anonim ***** válasza:

állatorvosi kezelés és kontroll mellett meg fog gyógyulni.A szemére figyelj, hogy ne ragadjon össze. Azt törölgetni kell, de ne kamillával. Inkább csak nedvessel.

A Calopetet, pedig kaphatja minden nap.

Sokat kell pihennie. Holnap, amikor viszitek az orvoshoz legyen jól betakargatva a szállítóbokszban. Akár a fűtőtesten egy rongyot előremelegíthetsz.

Meg fog gyógyulni. Most az immunitás erősítésben tudsz neki segíteni. A Calopet ehhez tökéletes. Ha bepisilne akkor cseréld alatta a rongyot, hogy a komfortérzete rendben legyen.

2010. jan. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

injekciós ampullával itasd, vagy a levest is ezen pl.

rendes emberi gyógyszer, pl rubophen, algopirin, egy negyed db-ot 2 kanál között összenyomsz, kicsi vízzel kevergeted, majd felszívod az injekciós a.-ba.napi 1x 4-5 napon át.

Fülét megfogod hátul, összefogod, hátrahúzod, máris nyitva a szája és belenyomod, lehetőleg egyszerre, minél kevesebb vízzel a gyógyszert, utánna leves mehet.Nekem így gyógyult meg a cicám 5 nap alatt.

2010. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A szeme nem könnyezik, ahogy az orra sem váladékozik (ezért is furcsállom, hogy ez mégis macskanátha), így azt nem szoktuk törölgetni.


Emberi gyógyszert tényleg lehet neki adni?

2010. jan. 25. 13:56
 6/11 anonim ***** válasza:
ne adj neki emberi gyógyszert, mert bizonyos fajtájuk mérgezést okozhatnak. Az Algopyrin pont adható, de az meg nyáladzást okoz. Semmiféle gyógyszert ne adj az orvos utasításai nélkül. Ne feledd, hogy a gyomrában nincs most "semmi" ezek az emberi gyógyszere erősek. Kimarhatják, a kis gyomrát.
2010. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, inkább holnap megbeszélem az orvossal, hogy ő mit mond. De más módon hogyan csökkenthetem a lázát?
2010. jan. 25. 13:59
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem a doki mondta, hogy adhatom neki az emberi gyógyszert, de csak mértékkel, tehát nem 1 egészet egy nap, hanem csak negyedet.Nyugodtan adhatod neki.
2010. jan. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy lázas? És, ha igen mennyi a testhője?

Emberi lázcsillapítót ne adj, mert az mérgező lehet számára.

HA úgy látod, hogy nagyon liheg akkor kicsit szellőztess, cseréld meg a takaróját (a másik oldalára).

Próbáld meg egy csepegtetővel kicsit megitatni.

2010. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

lázmérő a fenekébe, utána tudod fertőtleníteni, nekem pl egy lázmérő félre van téve az ilyen esetekhez.39.5 a macskánál még nem láz!!!

azt hiszem az emberi gyógyszeres hozzászólásomat lepontozták többen, az én macskáim meggyógyultak tölle és nem kellett dokihoz vinnem, csak felhívtam és ezt tanácsolta, de mindenki tegyen úgy ahogy legjobban gondolja.A macskáim még mindig élnek, pedig ezekszerint már többször megmérgeztem őket az orvos tanácsára.nem baj, én csak az én tapasztalatomat írtam le neked, ami egyben a legolcsóbb is.


remélem a cicád meggyógyul, vidd el dokihoz, nehogy megmérgezd :)

2010. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!