Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csóválja a farkát, ha...

Miért csóválja a farkát, ha közben dorombol?

Figyelt kérdés

Dorombol, dagaszt, az ölemben vagy csak simán mellettem fekszik, alszik, vagy legalábbis, próbál, jön oda, hízeleg, minden nagyoncuki cicás dolgot csinál, és mindeközben dobálja a farkát, mintha éppen valami nagyon rossz dolgot csinálnék vele. Pedig ő jön, konkrétan kiköveteli a figyelmet. Éhes-szomjas nem lehet, vize mindig van, és enni is elég gyakran kap (párom szerint túl sokat is, szerintem meg egy fél éves kiscicának igenis sok kaja kell. Végülis, amit nem kér, meghagyja, szóval...). Teljesen nyugodtan fekszik most is, mintha cicamód szundikálna, de közben csikiz, ahogy a farka ide-oda jár.


Miért "csóválja" akkor a farkát? Mi idegesíti? Orvoshoz járunk vele, menhelyről hoztuk és fülrühe van, de azt már régóta nem vakarja, szerintem észre se veszi, hogy van neki, az zavarhatja?


Előre is nagyon szépen köszönöm!


2014. okt. 28. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem idegesíti semmi, teljesen jól érzi magát! Nekem is van egy ilyen cicám, ő is boldogságában állandóan csóválja a farkát, vannak ilyen cicák.
2014. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 XNoémiX válasza:
a cicák nem csak akkor csóválják a farkukat, ha idegesek. sőt, ez inkább az izgatottság jele úgy általában. az izgatottság lehet negatív, tehát amikor ideges, lehet olyan, amikor vadászik és izgatott, vagy csak nagyon örülhet is valaminek. minden cica egyéniség, így mindegyik a rá jellemző esetekben csóválja a farkát.
2014. okt. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem is, a cica jól érzi magát és ettől izgatott. Nekünk a farkát még néha fel is borzolja és csapdos, de nagyon örül, ilyen a személyisége.
2014. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!