Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van ertelme fenntartani ezt...

Van ertelme fenntartani ezt az allapotot a cicaknal?

Figyelt kérdés
3 cica volt,1 par naja elpusztult az egyik.A masik ketto is alig akar enni,eddig is csak tejet ittak cumisuvegbol de most azt is nagyon keveset isznak.Egesz nap a dobozban vanna semmi eletvidamsag ami egy 5 hetes cicara jellemzo nincsen.Azon gondolkodom tobbet nem is probalom etetni oket,este kiteszem oket az udvarra a termeszet meg majd megoldja,csunya dolog ez de sztem nincs ertelme ennekk igy.

2014. okt. 30. 05:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet újdonság,de képzeld..léteznek állatorvosok akik gyógyítanak!
2014. okt. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Hát szerintem is állatorvos! Gondolj bele téged is kiraknak egy dobozba magatehetetlenul es majd a természet megoldja csunya dolog de ez van! Na mit szolsz?
2014. okt. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Ügyet Lenke ***** válasza:
Az 5 hetes cica még kicsi, de már nem függ az anyjától annyira, mindenesetre meleg kell neki, béleld ki a dobozt egy takaróval. Kell neki alom, mert ilyenkor már önállóan kezd üríteni de nem maga alá, a cica egy tiszta állat, olyan hely kell neki ahol nyugodtan el tudja végezni a szükségleteit, s el tudja kaparni, hogy ne érezze. Etetni lehet már nedves kiscicatáppal is, nem muszáj tejet adni nekük. S el kell vinni állatorvoshoz is ha felelős tulajdonos akarsz lenni. A cicát nem szabad hagyni csak úgy "felhányódni".
2014. okt. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
9 napos koruktol en gondoskodom roluk'az anyjuk bantotta oket.Rendesen ellattam oket,mindig.
2014. okt. 30. 07:22
 5/13 A kérdező kommentje:

4 hetes kiscicakat,hogyan kell szilard taplalekra szoktatni?

Ezzt a kerdest is en irtam ki.

2014. okt. 30. 07:24
 6/13 blntdori0908 ***** válasza:
74%

Erre annyit mondok,hogy kar,hogy a szüleid nem tettek ki teged az erdobe,mikor kicsikent beteg voltal,mondvan a termeszet majd elvegzi a dolgat....

Amugy igen,leteznek allatorvosok!Meg ajandekozd el oket egy olyan embernek,aki szeretne cicat es torodne is veluk...

2014. okt. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az anyamacska nem akarja szoptatni a kiscicakat mit tegyek?

Ezt is en irtam ki.Allatorvosra nincs penzem,sajnos.

2014. okt. 30. 07:26
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tejet ne adj nekik, lehet, hogy ez a baj forrása. A macskák többsége laktózérzékeny, nem tudja normálisan megemészti a tejet, vagy kihányja, vagy hasmenése lesz tőle. Ez kiscicák esetében fokozottan veszélyes, hisz könnyebben kiszáradnak, a szervezetük érzékenyebb a külső hatásokra. Vagy kell venni tápszert, állatpatikában vagy állatorvosnál kapsz, de 5 hetesen már baby tápot (NEM UGYANAZ, mint a junior táp!!!) etethetsz velük. Amit az én védenceim átszoktatás nélkül is benyomtak, a Royal Canin Veterenary Care baby tápja, 400 g-os kiszerelésben kapható, 4 hetes cicák már ehetik. Egyszerűen imádják, nincs szükség semmilyen átszoktatásra és nagyon jó az összetétele, megvan benne minden, ami ilyen fiatal kölyköknek kell. Adhatod nekik úgy, ahogy van, szárazon, de ha engedsz rá egy pici vizet, nagyon jól megszívja magát, puha lesz. 8 hetes koruktól meg mehet nekik a junior táp. Az RC tápot amúgy szinte bármelyik állatorvosnál vagy állatpatikában megkapod, nem kell hozzá állatorvosi vizsgálat meg semmi.


De ki ne tedd őket éjszakára, több helyen már minuszok vannak, annál kegyetlenebb dolgot, mint hogy hagyod őket éhen halni és megfagyni, nem tehetsz. Inkább vidd akkor egy menhelyre, hogy most találtad őket az erdőben, majd ők ellátják és fizetned sem kell értük.

2014. okt. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tehentejet kaptak hanem cicatapszert.De nem esznek szinte semmit.Most probaltam cumiztatni de kb 3 ml ettek.4 gyerekes anyuka vagyok,jelenleg a gyerekeim és én is betegek vagyunk.Jelenleg igen nagy tehérnek érzem a cicakat.Természetesen nem fogom őket kitenni.
2014. okt. 30. 12:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Keress meg állatvédő szervezeteket, akiknek van tapasztalatuk ebben és hátha átveszik őket vagy egy állatvédelmi szemléletű állatorvost.
2014. okt. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!