Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát lehet tartani kertben?

Macskát lehet tartani kertben?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kiscicát, de a szüleim nem engedik be a lakásba, és a kertből elszökhetne. Anyukám megengedné, hogy rendezzek be neki egy kutyaházat.Még az a gond, hogy ha elutazunk nem tudnánk hova rakni.

2014. nov. 1. 18:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
(((Egyébként hozzátenném, hogy kertvárosban lakunk)))
2014. nov. 1. 19:57
 12/15 anonim ***** válasza:
Én is családi házas, nyugodt, kertes környéken lakom. A környező utcákban mégis kb. két hetente van elütött macska és rengeteget megmérgeznek. Két házzal lejjebb a kutya is széttépett már párat.Jól gondold meg... Én ezért soha nem engedem ki a házból a cicáimat. Jövő tavasszal kész lesz az udvarban egy jó nagy kennel nekik, oda majd kimehetnek biztonságban.
2014. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A mi kiscicánkat a szomszédból hoztuk és kertben is van tartva, de csak akkor megy el, ha sokáig egyedül van, ha kinn vagyok vele, még az anyja hívására sem mozdul.
2014. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Végül benti cicám lett. Köszönök minden választ! :)
2015. jan. 3. 13:46
 15/15 Tegy. válasza:

A macska szempontjából: A macskának többet ér 2 év a vad szabadban mint 10 év a biztonságos lakásban.

A gazdi szempontjából: Régen 13 évig volt egy macskám budapesti lakásban ezért átérzem azt, hogy milyen félteni egy cicát.

Vidéki szüleimnek a macskái kertben élnek. Nem féltik egyiket sem. Miért? Mert nem babusgatják egész nap őket.

Lehet egy állatot úgy is szeretni, hogy nem kerülünk velük szoros kapcsolatba. Így egészségesebb mindkét félnek. Ha pedig elveszik akkor könnyebben el tudod engedni annak tudatában, hogy amíg élt, addig szabadon és boldogan élt.

2017. aug. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!