Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etetnétek egy ennyire...

Mivel etetnétek egy ennyire válogatós cicát?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kandúrom, aki a Purina száraz tápon és a Whiskas konzerven kívül semmit nem hajlandó megenni. próbálkoztam már nyers csirkemellel is, májjal, májkrémmel, hallal. Általában rájuk se néz, vagy ha mégis akkor kihányja vagy megy a hasa tőlük. Pár napig más kaját adtam neki, mint ami a megszokott, de addig nem evett, míg nem adtam neki amit szeret. Képes totál behorpadni és követelőzve nyávogni, ahelyett, hogy megenné.

Mit csinálnátok?


2010. jan. 27. 10:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

Éheztetném egy kicsit, utána hajlandó megenni mindent. Talán kevés ideig csináltad. Nem kell kinyalni a s.ggét, az a legrosszabb a macskának, ha megerőszakolják a természetét. Ha látja, hogy nem kap mást egy jó ideig, úgyis ráfanyalodik, talán még meg is szereti.

Ha ez nem megy, próbáld olyan módszerrel, hogy pl. májas whiskas mellé nyers májat is teszel, talán rákap az ízére.

2010. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%
Elkényeztetted az a baj. Kajamaradékot adj neki és ha észreveszi hogy nincs más akkor meg fogja enni.
2010. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha van valami, amit megeszik, akkor nem tök mindegy? Etesd azzal. Ha semmit nem enne meg, az lenne a baj.

Egyébként nem kényeztetés kérdése, láttam már olyan megmentett macskát, ami egyszerűen nem volt hajlandó enni, mindegy mit adtak neki és egyszerűen éhenhalt. És egészséges volt a leletei alapján is, fel is boncolták nem volt semmi. Egyszerűen valamiért nem akart enni és éhenhalt.

2010. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%
Ne adj neki olyat...adj neki bármit ha éhes úgyis megeszi. Ne sajnáld mert akkor tudni fogja, hogy úgyis a kedvencét adod és akkor biztos, hogy semmilyen más kaját nem fog megenni.
2010. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Én csak azt nem értem, mi baj van a purina szárazzal? Még az is drága? Vagy mi a baj azzal, hogy azt eszi meg? Jobb lenne, hogy megfelelne neki a bezacskózott színezékes csirketoll?
2010. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha anyagilag bírod, hogy ilyen kajákat veszel Neki, akkor továbbra is azt vedd. Felesleges éheztetni a cicát, meg kínozni a szar kajákkal, csak azért, hogy neked legyen igazad.

Ha viszont azt a baj, hogy nem bírod anyagilag szeritnem vegyél olcsóbb macskatápot és eleinte keverj bele egy kicsit a drágábba, majd egyre többet. A végén megfogja szokni anélkül, hogy észrevenné a változást.

2010. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

Szia!

Egyrészt egyet értek azokkal, akik azt írták, hogy ne adj neki mást - előbb-utóbb ráfanyalodik.

Másrészt szerintem próbálkozz kutyakajával. Komolyan mondom. Nekem előbb volt kutyám, aztán csapódott ide a macska is, és ettől kezdve egy jó darabig a kutya csak a macskakaját ette, aztán a macska is elkezdte a kutyakaját...

A harmadik- a házikoszt. Az én cicám, (és a kutyám is) él hal a joghurtért. Semmi márkás joghurt, csak valami szimpla olcsó joghurt, de nagyon szeretik. Szereti a virslit is. Szegény előző cicusom a palizertől jött teljesen lázba. A kutyám szereti a rizst is. A macs is megeszi, ha nincs más. Vagy a tésztát a macs pl magában nem szereti, de egy kis joghurttal vagy virslivel összekeverve már vígan eszi. Kísérletezz bátran.


Hát remélem tudtam segíteni.:)

2010. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A kutyakajában nincsen pl. taurin ami a macska szívének kell!
2010. jan. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem is úgy gondoltam, hogy csak kutyakaját egyen, az enyém se csak azt eszik, csak azt IS.:)
2010. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a kérdező azt szeretné, ha választékosabban enne a cica. Ahogy értelmeztem nem rajta múlik.

1. Azért utána kellene járni nincs-e táplálék allergiája.

2. Én mindenféle ételt kínálnék neki, és az összeset végigpróbálnám. Nem lennék képes kivárni míg ráfanyalodik arra, amit nem szeret. De én elismerem, gyenge vagyok az ilyenekhez.

Elég nagy a választék macskakajákban van kifejezetten táp válogatós macskáknak. De ilyet csak Fresiben és állateledeleseknél lehet kapni.

2010. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!