Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etetnétek egy ennyire...

Mivel etetnétek egy ennyire válogatós cicát?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kandúrom, aki a Purina száraz tápon és a Whiskas konzerven kívül semmit nem hajlandó megenni. próbálkoztam már nyers csirkemellel is, májjal, májkrémmel, hallal. Általában rájuk se néz, vagy ha mégis akkor kihányja vagy megy a hasa tőlük. Pár napig más kaját adtam neki, mint ami a megszokott, de addig nem evett, míg nem adtam neki amit szeret. Képes totál behorpadni és követelőzve nyávogni, ahelyett, hogy megenné.

Mit csinálnátok?


2010. jan. 27. 10:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Már sokan és sokszor leírták hogy a macskának nem való a kutyatáp és a kutyának a macskatáp, bármennyire is szeretik. Szerintem ne erőltesd a cicádat. Nekünk volt egy örökölt kandúrunk,csöppet se volt elkényeztetve és mégis nagyon válogatott.Inkább nem evett.Ő is szerette a Whiskas száraztápot azonkívül a párizsit, virslit.Érdekes módon ő se szerette a halat bezzeg a kutyánk.
2010. jan. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, az anyagi dolgokkal nincs gond, vettem neki Royal-t is, de a kóbor macskák ették meg. Kutyakaját a taurin hiány miatt még nem próbáltam, itt olvastam, hogy nem ajánlatos. Akkor most vár rá 5 nap kaja próba, ha nem válik be, nem fogom piszkálni, egye amit szeret. Csak furcsállom, mert már olyan macskám is volt aki megette a paprikát, ez a picur meg a tejfölre se néz rá. Érdekes.
2010. jan. 27. 12:49
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! nekem is van 3 ciccem, kettő mindenevő, de a legkisebb hihetetlenül válogatós.vegyesen kapnak nyers

marhavesét, jó minőségű konzervvel keverve.Kormikámnak

semmi sem jó,hátat fordít a kajának.aztán , ha van kedve

méltóztatik pár falatot enni.egyszerűen nem érdekli az evés mégha bélszínnel kínálnám akkor sem.

megértelek,mert az ember mindent megtesz a bbbbüdösökért

és csak mérgelődik az ember, hogy nem eszik a makka.

de a tiedé legalább van amit szeret.

2010. jan. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ja, lehet neki bőven elég ez amit eszik, csak én akarom rátukmálni, meg anyáskodni felette :)
2010. jan. 27. 16:17
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám nem eszik eleget. Csütrtökön kaptam. A Tied legalább szeret valamit, de ez egy normál adagnyi kaját nem képes megenni. Csoda, hogy nem fogyott le és kakál rendesen.

Szerintem vedd neki azt, amit szeret. Ha nem tetszik az étrendje, próbálkozhatsz különböző kajákkal, de szerintem felesleges.

2010. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

az enyém is ilyen..

Régen is csak a whiskast ette meg meg a nyers húst, mostmár a whiskast is alig, sheba-t meg ilyen prémium kajákat hajlandó a leginkább... Meg szárazat whiskast.. ételmaradékot sose eszik meg, csak a nyers húst..

Én mondtam már anyámnak hogy szüntesse be ezeket az extrém drága kajákat, hozzá kell szoktatni.. az nem lehet hogy ő mindig a legjobbat kapja, szokjon hozzá, azt kap ami van és nem kell finnyáskodni mindenre.. más macskák az 50ft-os teszkó kajának is örülnek, ez meg csak kiröhögi és követeli a 250ft-os shebat..


És ez a baj hogy félünk ha nem etetjük nagyon lesoványodik aztán még valami baja lesz.. Egyébként az már nem baj ha megvan amit megeszik.. Nálunk az a baj pont hogy néha még azt se eszi meg amit pár nappal előtte megevett, nincs olyan kaja amit bármilyen körülmények között megenne.


Nyers hússal, hallal kövesd a fokozatosság elvét.. Egyszerre nem szabad neki sokat adni, mert kihányhatja... Disznót meg ne adj neki mert az az állatoknak nem jó, főleg a macskának nem.. Egyébként besz*rás, hogy se a májat, se a halat nem szereti.. azért minden macska odavan..

Egyébként ha van elég pénzed próbáld ki ezeket a Sheba alutálkásakat meg a Gourmet-t.

2010. jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van egy tíz éves kandúrunk a Bajusz, ő is nagyon válogat.

a sonkával vigyázni kell , sokat ne egyen mert a foszfor húgykövet okoz /sajnos tapasztalatból tudom/ ha a maicska szervezetében felhalmozódik.


Csirkenyakat azóta eszik, mióta kutyánk van.

szereti még a halat minden formátumban..

Minőségi májpástétomokat, csirke és disznó májat.

A száraz tápot is felváltva is veszem.

hamar ráun az ízekre, fő a változatosság.

2010. febr. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régi a kérdés, de muszáj leírnom, hátha valaki ide téved még, hogy tudjon róla.

Meg lehet kérdezni az orvost, utána lehet olvasni.

A macska nem kutya mint tudjuk, vagyis nem véletlenül mondják azt az orvosok: "ha 24 órája nem eszik, vigyük dokihoz".

A macska képes magát halálra éheztetni. Ez pedig úgy történik, hogy a 3. nem evős nap után a mája elkezd tönremenni!

Nem olyan mint a kutya, nem szabad "éheztetni", mert előbb utóbb belepusztul. Megéri? A kutyát sem szabad egyébként. Állatkínzás a hivatalos neve ennek.

Adjuk neki akkor és azt, amit megeszik. Csak azért ne veszélyeztessük már az életét, hogy nekünk legyen igazunk. Majd csak ráfanyalodik felkíáltással! Persze 1 napig lehet próbálkozni, a 2 napon ha nem eszik semmit, már kezdhetünk aggódni, a 3. napon meg mehetünk az orvoshoz vele, meg nyomhatjuk belé a calopet pasztát, hogy életben maradjon. Soha SOHA nem szabad egyik napról a másikra változtatni az étrenden. Kivéve ha ezt a cica igényli (nem eszi meg). De arra is oda kell figyelni, hogy nem büdös-e a kaja- whiskas, kitekat konzerveknél gyakori, hogy 1-2 nap alatt bebüdösödnek még a hűtőben is. A macsak szaglása nagyon érzékeny!!

Inkább vegyünk kisebb csomagokat, és akkor mindig frissen kapja. Mindig legyen tiszta a tálja! Lehet, hogy nem kedveli a mosogatószer illatát amire épp váltottunk..stb.

Akinek ennyire fontos a cicája, olvasson, kérdezzen.

De nem itt kéne.

Azt sem kell elhinni amit én irtam. Ha életről van szó, nem szabad az interneten készpénznek venni ki tudja kinek a véleményét, hozzászólásást, meglátátsát. Attól még az lehet jó, de mi van, ha csak Ő gondolja helyesnek, és közben oltári nagy baromság?!

Inkább szakembert kérdezzünk.

2013. okt. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!