Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Laktózmentes tejet lehet-e...

Laktózmentes tejet lehet-e adni a cicáknak?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a tehéntejet nem tudja lebontani a macskák szervezete,hasmenést okoz.Vettünk cicatejet,rá volt írva,hogy laktóz mentes,ezért kérdezem,hogy amit lehet kapni nagyobb kiszerelésben,emberi fogyasztásra szánt laktóz mentes tejet, abból adhatok-e a cicánknak.

2014. nov. 10. 21:44
 1/7 anonim válasza:
34%
Hát az én cicám minden tejet megivott és semmi baja nem volt egyiktől sem. :) Tehéntejtől se, laktózmentes tejtől se.
2014. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen.
2014. nov. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Én nem értem ezt, hogy cicatej, meg laktózmentes tej, meg ilyen tej, olyan tej... Ők akkor mit isznak:

https://www.youtube.com/watch?v=XtWufYvrlHk

https://www.youtube.com/watch?v=MjF_Q-E8y88

2014. nov. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok macska érzékeny a tejcukorra, nem tudja emészteni. Pl. az enyémnek akkor adtam, amikor már nagyon szorulása volt (veseelégtelenség), a tej volt a hashajtója.

A laktózmentestől, de még a tejszíntől vagy kefírtől pedig semmi baja nem volt, csak a sima tejtől fstt 3-4 adagban.

Szóval igen, van amelyik nem bírja. A laktózmentest adhatod neki, de csak csemegének max, nincs rá szüksége amúgy.

2014. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 11. 09:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban, van amelyik cica gyomra nem bírja. Nekem 4 cicám van, 2nek baja van tőle, 2 simán megemészti. Nagyon ritkán adok nekik, nagyjából csak akkor, ha a doboz alján akkora adag marad, ami már a tejbe sem elég, de akkor csak az a kettő iszik, amelyik bírja. Ezen kívül csak tiszta vizet isznak, nem kapnak semmilyen macskatejet vagy bármit. Minőségi táp (RC) és tiszta, friss víz. Makk egészségesek. :)

Laktózmentes tejet adhatsz neki, de ha nem kap, az sem baj, nincs a tejben semmi olyan anyag, ami kellene a macseknak. Persze ha kényeztetni akarod, akkor nasinak adhatsz neki, biztosan örülni fog.

2014. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,kényeztetésre gondoltam,mert szereti.Volt olyan,hogy felment az asztalra,és az ott levő,sütihez kimért tejbe beleivott,vagyis szereti,sajna hasmenése volt tőle,ezért gondoltam laktózmentesre,mert a cicatej túl drága
2014. nov. 14. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!