Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hetes korától elég...

Hány hetes korától elég erősek a kismacska fogai, hogy elrágja a junior száraztápot?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy egy darabig érdemes húslevesba áztatni, vagy nedvessel keverni, hogy biztos meg tudja enni, de szeretnék külön tálban mindig száraz tápot tartani, hogy ha étkezések közt megéhezik, mindig legyen mit ennie. Hány hetes kortól fogja tudni elrágni?
2014. nov. 11. 12:18
 1/1 anonim ***** válasza:
A cicák foga már 4-5 hetesen elég erős, hogy a baby (nem junior!!!) tápot elrágja. Persze ilyen tápokat nem találni mindenhol, többnyire csak állatorvosnál, állatpatikában, esetleg Fressnapfban. Junior tápot 8 hetes kor alatt nem igen ajánlják, addig van a baby táp, a tápszer vagy lehető legideálisabb esetben az anyamacska teje. 8 hetes kortól már ehetnek junior tápokat. Én személy szerint már a baby tápot sem áztattam, natúrban ették a cicáim (kidobott kölykök), ez után jött a junior olyan 8-9 hetesen. Egyébként a minőségi tápokat (RC, Acana... ) a cica már csak a jó íze és az illata miatt is megpróbálja elrágcsálni, azokat nem kell áztatni.
2014. nov. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!