Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kezdett el vörösödni a...

Miért kezdett el vörösödni a fekete cicám szőre? Az egész bundája ilyen lehet és megmarad?

Figyelt kérdés
2014. nov. 14. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, nekem volt egy "senki" macskája, akit évekig én etettem több másikkal együtt. Szép fekete 6 éves kandúr volt és a fele rozsdavörös lett pár hónap alatt. Nem láttam rajta semmi vegyszer vagy más nyomot, viszont egy kandúr üldözte és szerintem nam jutott megfelelő táplálékhoz, hiába adtam külön is neki, elkergették és a herpesz vírusa újra fellobbant. Végül el is pusztult. Nem tudom, hogy összefügg-e, de szerintem igen, mert a vírus akkor jött vissza, amikor már nem ő volt az erősebb és a szőre akkoriban ment tönkre, mielőtt a vírus megölte volna.
2014. nov. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vedlés során ősszel ez előfordul. Aztán kihullik a vörös szőr és marad a fekete csak dúsabb lesz.
2014. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
+ ha nem olyan vészes, csak kicsit vörösebb árnyalatú, akkor az alsó szőr miatt is lehet, ami a télibunda, vagy kiszívta a nap, de azt kétlem novemberben.
2014. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vedlik.
2014. nov. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi két fekete macskánk is vörösödött. Amikor említettem egy macskás ismerősömnek, azt mondta, ő is tapasztalta, és több helyről is hallott hasonlót, és egyértelműen a tápoktól van (prémium táptól is). Azóta többet főzünk nekik (maradt mellette konzerv is, váltakozva, ha van időnk, főzünk és lefagyasztjuk, ha nincs, kapnak konzervet), és amióta így változatosabban esznek gyönyörűen "visszafeketedtek" mindketten.
2014. nov. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A másik cicám szürke és neki nem változott a bundája pedig ugyanazt eszik. Szerintem is vedlés lehet az oka, majd meglátjuk, hogy tavasszal megint fekete lesz-e. Egyébként mikor az én hajamból kopik a fekete hajfesték, az is vörös szokott lenni :)
2014. nov. 14. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!