Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ennyire nincs kereslet a...

Ennyire nincs kereslet a macskákra manapság?

Figyelt kérdés
Régen anyukámmal tenyésztettünk csincsilla perzsákat, és anno nagyon nagy volt a kereslet a cicákra. Most van egy eladó gyönyörű ezüst pöttyös brit kandúrom, hatalmas kerek sárga szemekkel, erős tömzsi testfelépítésű... mindennek megfelel. Gyönyörű. Akár csak a reklámban szokott lenni. Mások 'nagyon áron alul' árulnak törzskönyv nélküli brit cicákat bronz cirmos (HÁZIMACSKA) színben és teljesen úgy néznek ki mint a mezei cicák. Ők 25 ezerért árulják az ilyen macskákat, én meg 10 ért nem tudom eladni őt :) Kicsit különös...

2014. nov. 14. 15:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igazság szerint semmi értelme ezekne az internetes betűpárbajoknak. Viszont hidd el, van olyan nagyon neves tenyésztő aki kennelbe tartja a macskáit és szarik rájuk. Van egy hatalmas Maine coon fiúcskám, törzskönyves, német vérvonalú díjnyertes szülőktől. Hű.. bumbabum. Minőségi táppal etették, mindent megvettek neki. Csak tudod mit? Nem kapott egy csepp szeretet sem. Amikor ide került azt sem tudta mi az hogy símogatás, húzódott el tőlünk. Nem az számít hogy mennyiért kapsz macskát, milyen tápon van nevelve meg hogy hány százezret költenek a macskára. Hanem az hogy mennyire szeretik őt. Képzeld rengeteg "szaporítónál" milliószor jobb helyük van a cicáknak. Mert valakinek van egy cicapárja akiknek néha születik kiscicája , de amellett ők ágyban alszanak, dédelgetve vannak, egész nap ölben símogatják őket. Nekem az uszkáromnak egyszer csak azért voltak kölykei, mert tudtam hogy sokan ilyen kutyára vágynak, csak nem engedhetik meg maguknak. Felkerestem ezeket az embereket, és ajándékba adtam nekik oda a fajtatiszta gyönyörű kutyákat. Azóta is kapok róluk havonta képeket, leírják hogy örül neki a kislány , és hogy mennyire szeretik és köszönik. De hiszen ez felelőtlenség :)) csóroknak ne legyen állatuk.. Bár szerintem ha mindenki így gondolkodna most millióan dobhatnák ki a 10 macskájukat és kutyájukat, akik szeretettel vanak körülvéve de csak házikoszton élnek.
2014. nov. 15. 10:28
 12/13 anonim ***** válasza:

Kerdezo.

Gondolkodtam a krdeseden, es azt hiszem, hogy azert nem kell senkinek a macska, mert tul olcson adod.

Es az emberek azon gondolkodnak a hirdetest nezve, hogy "hol a csapda?"

En is erre gondolnak. Szoval, otletek.

Hirdesd meg ~40-50-ert, vagy ad oda valakinek, akirol tudod, hogy orulna neki, es tenyleg tudna, es kepes is gondoskodni rola.

Amit meg nem tudunk rola, pedig fontos lehet, hogy mennyi idos?

Mert felnott macskat nem igazan akarnak az emberek, kiveve, ha direkt szaporitani akarnak. :/

Mondanam, hogy ad nekem, de igy is rengeteg mentett hazimacskam van, szoval eselyes, hogy nem jonne ki veluk, ha nalad is ez a gond.

2014. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Óh :) Köszönöm. 3 év körüli a cica. De még azt is el tudom képzelni hogy sokkal öregebb. Nekem ezt mondták. A fogait megnéztem, és eléggé el vannak színeződve, az elülső kis fogai meg nincsenek is. Állatorvoshoz mikor készültem vinni, hatalmas cirkuszt lenyomott, nem tudtam betenni a szállítókosárba. Lehet az lesz, hogy keresek egy olyan embert aki régóta vágyik egy ilyen cicára és nekiajándékozom.
2014. nov. 15. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!