Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoktatok puszit adni a...

Szoktatok puszit adni a macskának?

Figyelt kérdés
Én régebben bolondnak néztem azokat, akik puszit adnak egy állatnak. Amióta megvan a cicám, egyre többször fordul elő, hogy mondjuk hazaérek, szalad hozzám, felkapom és adok egy puszit a kis fejére. Ti hogy vagytok ezzel?
2010. jan. 29. 23:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
12%

Persze a macska mindig visszamegy, de miért is? Nem az emberi szeretet miatt, vagy azért mert hozzád hűséges! Hanem azért, mert a házhoz hűséges, ahol enni kap. Hidd el ha elköltöznétek a macska ugyan olyan lelkesedéssel menne vissza a régi házhoz, mint most. Csakis érdekből. Viszont egy kutya az emberhez hűséges, már aki foglalkozik vele és szereti. Az ilyen ember bárhová megy, a kutya is vele tart, mert jól érzi magát vele. Bocsi, nem akarok leszólni senkit, csak nagy macskaellenes vagyok, szerintem csak érdekállat, és csak ahhoz ért, hogy összemássza a kocsikat és összejárkálja és szennyezze más, nem macskatartó emberek udvarát. Persze ezt azokra értem, akik hagyják, hogy egész nap az utcán kóboroljon a macskájuk. Jó lenne, ha ezeket az állatokat is mindenki a saját tulajdonú területén tudná tartani.

Amúgy a szobacicásokkal nincs bajom :) Remélem a kérdező is az, ezesetben bátran puszilgathatja a cicáját!

2010. jan. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam puszilgatni a cicám, meg velem is alszik, meg olyan is van, hogy eszek, és ott ül mellettem és egy falat neki, egy nekem. Persze nem harap bele :D Török neki vagy valami. Most meg itt alszik az ölembe a kis disznóm. Jaaaajjj úgy imádom :D
2010. jan. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
én állandóan puszilgatni szoktam. nemérdekel hogy összeszedhetek valamit, szeretem annyira hogy ne érdekeljen... Imádom a macskámat. Most is épp az ölemben dorombol.
2010. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Én is úgy voltam vele, mint a kérdező. De amikor a kis buksiját odadörgöli, akkor az ember nem tud ellenállni :D

És sokszor direkt odatartja a fejecskéjét, hogy puszit kapjon :)

Meg azt is sereti, ha megölelem XD Iszonyat édes kis dög!

Szerintem csak azzal van baj, ha valaki szájoncsókolja a kutyát/macskát. De a kobakon puszilás szerintem abszolút rendben van.

Az én cicám olyan nagyon bolyhos, puha, hosszúszőrű, mint egy plüsscica, úgyhogy amikor hátrafekszik, akkor néha a pocak is kap egy cuppanóst :P


Mindenkinek jó cicázást!

2010. jan. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Döglöttegereket szokott enni, meg ilyenek...nem lenne gusztusom.
2010. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Annak a válaszolónak, aki szerint a macska csak a házhoz hűséges:

- 2x költöztem a macskáimmal, egy-egy hétig laktak bent az új házban, utána ugyanúgy kiengedtem őket, sosem lógtak meg.

- egy cicát a hátsó kertszomszédunk "itt felejtett", amikor elköltözött. Befogadtuk, felhízlaltuk, kikezeltük minden fertőzésből (rüh, bolha, féreg). A maccs soha nem ment át a régi otthonába, pedig egy drótkerítés tudjuk, hogy nem akadály.

- amikor nagyszüleim rokonlátogatóba utaztak 3 hétre, itthon hagyták az imádott, öreg kandúrjukat (akkor még együtt laktunk). Minden változatlan volt, a környezet, a táp, a kis életritmusa, mégsem evett, pedig minket is szeretett, de a gazdái hiányoztak neki. Alig két hét után (az állatorvos tanácsára!) hazahívtuk nagyiékat, de már késő volt: a cica annyira legyengült bánatában, hogy néhány nap múlva meghalt.

No, ennyit a nem létező cicahűségről...


Sajnos most nincs cicánk, de alig várom, hogy megint úgy alakuljon az életünk, hogy befogadhassunk egy kis nyávogit. Nálunk minden cica rendszeresen volt parazita mentesítve, szükség esetén fürdetve (kijárós cicák). Sosem mászott egyikük sem az asztalra, az ágyunkba (nálunk ez tabu, azért van a cicakosár), a konyhabútorra, stb., nem könnyú, de minden cica megnevelhető.

Igazi, szájra-csókot sosem adtam volna, de a "homlokukra" gyakran elcsattant egy hatalmas puszi.

2010. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a kutyákat de a macskákat jobban. Hülyeségnek tartom amit írtál, hogy a macska a nem macskatartó embereknek kárt okoz. Na és a kutya? Elviszed sétálni, és mi az első mindent le kell pisilnie meg kakilnia. És elég gáz ha egy van egy ház aminek mondjuk füvesített a feljáró és a kutyád pont ott végzi a dolgát, vagy ha kipisili az egyik fát. Más takarítsa el? Mert ritkán láttam olyat, hogy felszedte volna a gazdi a kutyusa után. Én is csak úgy megyek el a kutyámmal sétálni ha még itthon elvégezte dolgait. És igen a macska hűséges, és ez a bánatbetegség létezik. Elutaztunk és pont akkor volt egy idősebb meg egy kis cicánk, nem nagyon szerették még egymást. Sajna mire visszamentünk eltűnt az idősebb. Belebetegedett abba, hogy mi egyedül hagytuk egy kis "vakarékkal" aki mindig piszkálta. Azóta az a cica felnőtt, és már többször is fialt, különös módon mindig közvetlen a házunknál, volt amikor majdnem az ölembe fialt. Vagy már amikor kevés idő volt, mindig a hátára fordult, és ezzel azt jelezte, hogy simogassuk a pocakját, mert fáj neki ahogy ott rugdosnak a picik. Szerinted csak azért tette, hogy közelebb legyen a kajához és hamarabb jusson hozzá? Vagy talán azért mert bízott bennünk.

Elismerem a macska nagyon szereti a hasát, de csak a gazdijától esik jól neki. Mástól csak nagyon szelíd macska fogad el kaját, ami nagyon ritka. A kutya meg bármit bedobnak neki a kerítésen megeszi.Külön oktató meg nem tudom milyen tanítás kell neki, hogy megtanulja. És hadd ne mondjam, hogy egy kutyát VERÉSSEL lehet csak rendesen fegyelmezni és betanítani.

És én személy szerint ezért szeretem jobban a macskákat, mert sose kellet elvernem, hogy mondjuk megtanulja, hogy nem ugorhat fel mindenhova.

2010. jan. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

allandoan puszilgatom a kutyamat is meg a ket macskamat : DD


15. L

2010. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ennyien leírtátok a véleményeteket! Szobacicám van, de minden kiviszem egy kicsit, mert nagyon szeret kint is lenni. Szerintem sem igaz, hogy a macska nem az emberhez, hanem a házhoz ragaszkodik. persze, a megszokott ház biztonságot nyújt, ez nem vitás. Mégis, akkor mivel lehet magyarázni azt, hogy bár négyen lakunk a házban, mindenki szereti is a cicát, de mégis velem alszik, engem követ mindenhová, velem akar játszani stb. Pontosan tudja, hogy én vagyok az, aki a legtöbbet törődik vele, meg szerintem érzi, hogy mennyire szeretem.A kutyáktól (nagy) félek, egyébként aranyosak, semmi bajom velük. Viszont a jellegzetes kutyaszagot nem bírom. Az ázott kutyaszagtól meg világgá szaladnék. A macska viszont nem büdös.
2010. jan. 30. 13:40
 20/26 anonim ***** válasza:
Össze-vissza szoktam őket puszilgatni!
2010. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!