Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért piszkít oda, ahol...

Miért piszkít oda, ahol különben alszik is?

Figyelt kérdés

Lakáscica, fél éves kandúr(kölyök). Az ágyban szokott velünk is aludni, de néha csak úgy magától is odafekszik, kényelmes, meleg. Tegnap a paplanok közepére kakilt, és később láttam, hogy pisi is van ott.

A kérdés az: miért piszkított oda, ahol aludni is szokott? Én abban a hitben éltem, hogy egy állat, még ha nem is lenne tiszta, rendszeresen rendben tartott, cserélt helye, ahova mehetne az ügyeit intézni (neki van), akkor sem piszkít az alvóhelyére. A "pubertás" (még nincs jelölőpisije, de a héten visszük orvoshoz, megkérdezni, mikor lehet majd sterilizálni) okozhat ilyen agyrémeket? Mostanság rosszalkodni szokott éjszaka, tegnap este egy vázát is sikeresen összetört, de piszkítani mindig csak az alomba járt. Most mégis, mi lelhette? Nem volt hasmenéses, normális kaki volt, tehát nem tudom, mennyire lehet ez valamilyen betegség jele...


Előre is köszönöm a segítséget!


2014. dec. 1. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Barmi lehet. A ivarosodas jele, betegseg jele, vagy siman csak baleset. (Siman annyira elaludt, hogy nem ebredt fel idoben, hogy ki kell mennie)
2014. dec. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Annyival egészíteném ki az elsőt, hogy bosszú is lehet.
2014. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

az utóbbi napokban nem történt semmi, amit megbosszulhatna, volt már rá példa, hogy bosszúból mellém pisilt hajnalban, de most nem ez történt (gondolom, párom volt itthon, ő mondta a kaki-ügyet).


de köszönöm a válaszokat!

2014. dec. 1. 13:33
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
En szerintem az allatok nem ismerik a "bosszu" fogalmat, ezert, kedves masodik, elmagyaraznad, hogy milyen kontaktusban mukodik az a bosszu, amivel azt rombolja, amit o is hasznal?
2014. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kerdezo, melletted aludt, es odapisilt, vagy nem ott aludt, es odament, es melled pisilt?

Mert az elozo inkabb betegseg tunet, mig a masik tiszteletlenseg, kihivas. Ebben az esetben, tenyleg kamaszodik a draga, es komolyan feszengeti a hatarait.

Ivartalanitas, es picit kemenyebben fogas a lehetseges megoldasok. Optimalis esetben mindketto. Az elsoben meg allatorvosi vizsgalat.

2014. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is bosszú. Ha párod rászólt, hogy szálljon le a szekrényről, stb., azt is megbosszúlhatja (az enyém is így szokta). Fél éves korban már lehet ivartalanítani.
2014. dec. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

az orvos eddig még úgy látta, túl picik a golyói, még nem lenne tanácsos szerinte.


most ezúttal nem láttam, volt már, hogy bosszúból pisilt mellém, de most a barátom volt az, aki felfedezte. nem volt a szobában amikor odakakilt, úgy látta meg, amikor bement volna kicsit lepihenni.

2014. dec. 1. 13:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a barátod is ott volt, akkor lehet hogy féltékeny és ezzel jelöli az ágyat saját területnek.


Minél elöbb ivartalanítani kellene, nem tudm, miért vár az állatorvos. A legtöbb helyen már 2-3 hónaposan megmütik a cicákat, mert ha már egyszer eljut addig, hogy felnöttként jelölni kezd, akkor arról utána sem szokik le.

Ragaszkodj a mielöbbi mütéthez, mert utáan csak te jársz rosszul.

2014. dec. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80 éves állatorvosom is kiheréli 5-6 hónaposan nem hogy a modern felfogásúak!
2014. dec. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!