Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy fajtiszta...

Szeretnék egy fajtiszta cicát, viszont hagynám hogy kedvére járkáljon ki/be a lakásból/ba. Szerintetek egy brit rövidszőrűnél/ragdoll cicánál meg lehet ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Először is vagy egy brit rövidszőrű vagy egy ragdoll kiscicát szeretnék. A szobámon van egy macskaajtó, így bármikor kimehetne a kertbe, szabadba. Budafokon lakom, csendes kertvárosi rész. Van valamilyen betegség ami ezeket a fajtákat különösen veszélyeztetné a szabadban? Persze az alap oltásokat megkapná, illetve ivartalanítanám. Mit gondoltok?

#brit rövidszőrű #ragdoll #kijáró macska
2014. dec. 4. 22:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Itt van már nálam, végül egy brit rövidszőrű kandúr lett. 14 hetes, szép és jól fejlett cica. Viszont amióta hazahoztam, csak lapít valamelyik sarokban. Nem eszik és nem ment alomra már több, mint egy napja. Tudom ez normális így az első napokban, csak az érdekelne, hogy mennyi ideig hagyhatom még nyugodtan, hogy csak szemlélődjön, és ne egyen igyon? Van itt egy másik kiscica is(nőstény, ő egy nap alatt megbarátkozott az új hellyel, és amikor egyedül volt evett is már az első nap) gondolom most ő se segít a beilleszkedésben. Megmutattam őket egymásnak, nem voltak túl boldogok, de egy pici fújáson kívül más nem is volt. Ma már egész nap külön voltak, azt a kaját kapja, amit a tenyésztőnél is, de még csak meg se szagolta.
2014. dec. 17. 18:03
 12/14 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy idegen környezetbe kerüléskor megrémült, ráadásul valóban, az sem segít neki egyelőre, hogy van másik cicó. Hagyj neki időt bőven, cicája válogatja, hogy mennyi idő kell neki, nekem volt cicám, ami már az első nap tök jól volt, volt viszont olyan is, amelyik csak a 3. nap kezdett enni, inni. Nyilván az ivás a fontosabb, kaja nélkül tovább elvan. Esetleg próbálkozz macskatejjel, hátha annak hívogatóbb a szaga. Enni nem tudom, mit adsz neki, de azt is vehetsz esetleg 1-2 tasak alutasakost, azt nagyon szeretik, és nedvességtartalma is magas. Enni, inni, játszani fog, csak meg kell szoknia minden újdonságot. Addig is sokat beszélj hozzá, ha van kedve, labdázzatok, legyél vele, amennyit csak tudsz, hogy hozzád is minél előbb kötődjön, ha viszont nagyon nem lennél nyugodt, nyugodtan menj be egy dokihoz, vagy hívd fel a tenyésztőt, hogy mit tudnál tenni, tanácsért nyugodtan fordulj hozzájuk! :)
2014. dec. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Muhaha! válasza:

Természetesen meg lehet csinálni,viszont nagyon figyelj rá,hogy ne legyen goromba,mert rendesen meg tudja keseriteni az életedet.Tapasztalatból mondom!!!!!!!

Válassz kedves,szelid kisállatot mert tényleg megnyugtató a közelségük.(-:

2014. dec. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Kurama88 ***** válasza:
0%

Üdv!

Remek választás a brit cica! Imádni való természete van, de a fésüléshez szoktasd hozzá időben! Nekem is volt ilyen cicám, kertes házba költöztünk és már éve itt lakunk, de tegnap hajnalban elütötték! Én nagyon nehezen dolgozom fel, nem azért mert drága vagy mert sokat költöttem rá! Azért sírok utána, mert igazi társam volt, előtte egyik macskám sem volt ilyen ragaszkodó! Minden nap kikísért a buszhoz (ami telibe a házunk előtt van, várt az ajtóban és minden este velem aludt! Ha beteg voltam virrasztott mellettem kitartóan dorombolt még meg nem gyógyultam! Egyszer elmentem nyaralni és amikor anyum hívott majdhogynem kivette a telefont a kezéből csak hogy halhassa a hangom!

Na az britem ilyen barát volt!! Kívánom neked, hogy minél tovább legyetek együtt, nekünk csak 4 év járt!

2015. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!