Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha kiesett a foga?

Mit tegyek ha kiesett a foga?

Figyelt kérdés

5 hónapos lesz a kiscicám.Ma vettük észre,hogy kiesett a foga.Egy másik is mozog.

Ma vettük észre,hogy elég sokat rág és harap,dörzsöli a kis pofáját mindenhova.

Mit javasoltok,adjak neki vmit amit lehet rágni?Ha igen,akkor mit?


2010. jan. 31. 19:07
 1/8 anonim válasza:
nem lehet hogy épp most váltja a fogait? :)
2010. jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom,lehetséges,csak rossz nézni,hogy szenved tőle és szeretnék rajta segíteni.:)

Valahol azt olvastam,hogy 1 éves koruk körül cserélődik a foguk,de ő még csak 5 hónapos lesz.

2010. jan. 31. 19:22
 3/8 anonim ***** válasza:

5-6 hónapos koruk körül váltanak fogat. Ez 100%.

Úgyhogy nyugi, pár hét és túl van rajta. :)

2010. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megnyugtattál. :)

Köszi szépen!

2010. jan. 31. 19:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi szárazeledelt adunk a kiscicáinknak, az elősegíti a fogacskák kiesését. És sokat is játszunk velük - talán ez is segít valamennyit, legalább annyit, hogy jobban viselik játék közben a fájdalmat. Nálunk csak pár napja tart a fogváltás...
2010. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Milyen idősek a cicák?A miénk is kap száraztápot.Én masszírozom neki egy kicsit a pofiját,hátha enyhíti egy kicsit a fájdalmát.

Nem tudjátok,hogy mennyi ideig tart a fogváltás?

2010. febr. 1. 02:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Váltja a fogát

A fogváltás 2-3 hétig tart

2010. febr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

01-31 20:56-as vagyok

nekünk 5 hónaposak a picik, és nem úgy tűnik, mintha fájna nekik a fogiváltás.

mondjuk nagyon-nagyon sokat foglalkozunk velük.

kettő is van, egy fekete meg egy szürke-sötétebb szürke csíkos. a szürkének vettük észre, hogy alul, a jobb szemfoga kifelé áll, a baloldalon meg egyáltalán nincs meg neki. pár óra leforgása alatt kiesett az a mozgó jobboldali fog is. nem úgy tűnik, mintha megviselné őket. de, mondom, hálistennek mindig van itthon valaki, aki foglalkozik velük, dögönyözi őket, szóval lehet azért nem dörgölik mindenhova a pofijukat.

lehet az lenne a legegyszerűbb - ha már tényleg nem bírod nézni a szenvedését -, ha elvinnéd állatorvoshoz. talán adhatna neki valamilyen fájdalomcsillapítót, esetleg a nagyon lötyögős fogacskát kihúzná. de ezt biztos macska válogatja. emberből is van olyan fajta, akit nem visel meg annyira a fogváltás-fogfájás, míg egy másikat majd' megőrjít.

2010. febr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!