Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám kiűzni cicámból...

Hogyan tudnám kiűzni cicámból a bolhát? Úgy sajnálom szegényt, ráadasul a lakás is bolhás lesz, ha bejön egy pár percre

Figyelt kérdés
Bekentem a szőrét bolhairtó spray-vel, majd kapott spot on-t. Másnap bolhanyakörvet is vettem neki... de semmi, még mindig bolhás szegényke!
2014. dec. 9. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

NEM SZABAD ENNYI SZART KENNI A MACSKÁRA!!!

frontline combo és lehet venni bolhairtó spray-t de azt nem a macskára kell fújni hanem a lakásba a repedésekbe ahova a bolha elbújik.

ne csepegtess és használj nyakörvet egyszerre mert mérgezed az állatot.

érdeklődj inkább állatorvosnál vagy szakboltba.

2014. dec. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Mikor az én cicámat megvettük és bolhás volt frontline-t csöptettem a nyakába , és másnap teljesen eltűntek a bolhák.
2014. dec. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Nálam voltak már párszor mentett cicák, és brutálisan tele voltak bolhával, eleinte a nagyon piciket Frontline sprayvel fújtuk be, a nagyobbak cseppentőset kaptak, de sajnos egyiküknél sem volt teljesen hatásos.


Ami viszont kiirtotta egy éjszaka alatt az összeset, az az ADVANTAGE 40 Spot On (ez a 4 kg alatti cicáknak van, a 80 pedig a 4 kg felettieknek). Azóta is csak ezt használom és sohasem csalódtam benne. És persze vettünk olyan sprayt is, amit a házban kell szétfújni, hogy ne fertőződjön vissza a macsek.


Viszont szerintem egy darabig pihentesd szegényt, mert agyonmérgezed, kérdezd meg állatorvosnál mikor próbálkozhatsz újra.

2014. dec. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A bolha nem irtódik ki egy-két nap alatt, mert a környezetben szétszórt bolhapetékből egy ideig újrafertőződik, így ha az állat kezelve van, akkor a környezetet is érdemes, főleg a szőnyegek, padlószőnyegek, macskafekhelyeket.
2014. dec. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
rendben, egy hónap elteltével vettem neki mégegyszer frontline-t, a bolhanyakörv lekerült róla, a fekhelyét is befújtam, azt hiszem egyelőre megszabadultunk a bolháktól. Köszönöm mindenkinek!
2015. jan. 8. 14:28
 6/6 anonim ***** válasza:

A cica egyébként a lakásból is könnyedén újrafertőződhet bármikor.

A szőnyegekben ugyanis rengeteg bolha pete lehet.


Mi Advantage-ot használtunk.

2017. febr. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!