Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után meddig...

Ivartalanítás után meddig lábadozik a cica?

Figyelt kérdés

Szeretném ivartalaníttatni 8 hónapos cicámat (lány). Viszont nem tudom, hogy hogyan lenne jó. Azért, mert hétvégén tudnánk csak itthon lenni vele. Ha pedig jövő hétre kapunk csak időpontot, akkor csütörtökön tudnánk vinni, viszont utána hétfőn elutazunk pár napra (addig rokon vigyáz rá napi 1-2x tud ránézni).

A probléma tehát az, hogy a korát nézve már pont esedékes a műtét (és nem szeretném megvárni az első alkalmat, hogy nyűglődjön szegény), viszont így, hogy utána "magányos lesz", nem tudom, hogy "kockáztassuk"-e, hogy inkább januárban... Félek, hogy rosszul viselné, meg hogy nehogy a sebével csináljon valamit. De attól is, hogy nehogy akkor tüzeljen, amikor épp nincs aki nyugtassa... (lehet butaságokat beszélek, de első cicám, nincs tapasztalatom, csak pár ismerőstől összeszedett kósza gondolat)


2014. dec. 11. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás után maximum 3 hétig lábadozik. Általában az állatorvosok raknak tölcsért a cicára, hogy ne tegyen kárt a varratokban. Ha esetleg nem rakna rá, akkor kérd meg rá, mert ha nincs folytonos felügyelet alatt, akkor csak baj lesz. Mond egy időpontot, hogy mikor kell visszamenni, hogy kiszedhesse a varratokat. Ez szerintem maximum 2 hét. A varratok kiszedése után kb. 1 hét és minden oké lesz. (Tehát kb. 3 hét összesen) És nem kell senkinek nyugasztalnia tüzeléskor a macskát. (De ha a tanácsomra hallgatsz, akkor ne akkor ivartalanítsd ki a macskát, amikor elutaztok)
2014. dec. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kriszo85 ***** válasza:

Szia


műtét után /csak akkor műtik, amikor nem tüzel/ 10 -14 nap a varratszedés, majd ezt követően 1-2 hét és már ugrálni fog bőven, a nőstény macskáknál is nagy előny az ivartalanítás, nem csak a nem kívánt szaporulat miatt, hanem, mert kisebb az emlő és ivari rák konckázata, és nyugisabb, barátságosabb lesz, sőt nem fog tűzelni sem. Szerintem utazás után kell, 6 hónapos kórtól lehet, most 8 , így egy-két hét nem oszt nem szoroz már, a sebével nem fog csinálnisemmit, az enyém nyakbavaló kosarat kapott, így el sem érte a sebet. Ha tűzel, ki fogja bírni egyszer, nem lesz könnyű neki, de utána tudod majd vinni műtétre és megoldódik minden, szerintem fontosabb, hogy többet legyél vele a műtét után, vagyis inkább az, hogy szem előtt legyen, játszani nem nagyon lesz kedeve, az enyémnek nem volt.

2014. dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Katica71 ***** válasza:
A mi cicánkkal nem volt könnyű, mert tépkedte a varratokat. Csináltam neki kisruhát egy kimustrált cicanadrág szárából és helyreállt a rend. Nagyon jól viselte, szépen begyógyult a sebe. 10 nap után volt varratszedés, aztán mehetett is ki a kertbe /előtte 9 napig csak a házban volt/. 9 éjszakát együtt töltöttünk, hát az aztán kabaré volt. Rendszeresen hajnali háromkor keltett, az arcomba nyomta a nóziját és várta, hogy játszok vele. A lényeg, hogy jobban oda kellett rá figyelni, én mondjuk nem mertem volna ivartalanitás után magára hagyni.
2014. dec. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!